Ja, inkwizytor. Młot na czarownice

Okładka książki Ja, inkwizytor. Młot na czarownice
Jacek Piekara Wydawnictwo: Edipresse, Fabryka Słów Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 2) Seria: Mistrzowie Polskiej Fantastyki fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Cykl Inkwizytorski (tom 2)
Mistrzowie Polskiej Fantastyki
Edipresse, Fabryka Słów
2018-08-09
2018-08-09
mistrzowie polskiej fantastyki jacek piekara inkwizytor młot czarownice

więcej Więcej

Głupiutkie, dwukolorowe czytadło. Jakbym był nastolatkiem to całkiem spoko.

Zapomniałem, że czytałem chore ilosci fantasy za dzieciaka, pora je pododawac... Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Seria "Ja, inkwizytor..." to historia inkwizytora Mordimera Madderdina umiejscowiona w świecie, w którym Jezus Chrystus zszedł z krzyża i utopił Jerozolimę we krwi. Jest więc brutalnie, krwawo, dominuje ostry humor, a na każdym kroku głównego bohatera spotykają wszelkiego rodzaju dewianci, bandyci, czy moralnie zepsuci przedstawiciele społeczeństwa - od plebsu przez...

Nie wiem czy Jacek Piekara przyjaźni się z Andrzejem Sapkowskim i co sądzi o Wiedźminie, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Mordimer Madderdin jest bardzo podobny do Geralta i że autor stworzył tę postać częściowo na wzór białowłosego łowcy potworów. Ma on swojego rodzaju moralność i zbiór zasad, których przestrzega, jest silny, pewny siebie, w pewnym sensie korzysta z...

Mordimer Madderdin to inkwizytor w świecie przypominającym średniowiecze świecie w którym Jezus Chrystus karał mieczem i ogniem a Inkwizycji wszyscy się boją. Cykl nie dla dzieci jest przemoc, tortury , sporo podłych ludzi sam inkwizytor nie jest dobrym człowiekiem .Czyta się szybo i z przyjemnośćią, przede wszystkim postacie i rozmowy pomiędzy nimi to główna zaleta .
W...

Autor sprytnie przemyca osobiste poglądy i rozprawy. Ktoś kto ceni Jacka Piekarę za jego Świata oglądanie będzie zadowolony. Plus za pomysł na alternatywę zdarzeń. Minus za skoki w czasie i wielowątkowość - można się pogubić.

Cała seria o Mordimerze warta trzymania na półce. Autor wiąż pisze nowe.

Odradzam czytanie tego szmatławca każdemu kto ceni sobie dobrą literaturę. Ograniczone, płytkie postaci, zero jakiejkolwiek głębi. Groteskowe spojrzenie na świat. Czerń- biel. Czerń-biel. I tak w kółko. dla pana Piekary istnieją tylko 2 kolory. Takie rozumowanie i pojmowanie świata trochę na poziomie 6 latka.

Tak, uważam, że nawet książka fantasy może mieć swoje...

To moja druga książka z tej serii po,, Słudze Bożym''. Książka bardzo przyjemna jeśli chodzi o ten gatunek literatury. Autor bardzo płynnie przechodzi miedzi opisami co nadaje jej dynamiki. Z pewnością siegne po kolejne pozycje.

Rewelacja , ogólnie wolę i lubię sf ale ta książka (część) mnie wciągnąła , coś jak Komornik - Gołkowskiego
Kocioł religii ,fatanyzmu i dobrego żartu . ogólnie brutalna książka
Polecam

Bardzo lubię tego autora. W tej książce dokładnie opisał alternatywny świat, w którym cała akcja ma miejsce. Czytało się lekko, mimo prowadzenia zawiłego dochodzenia.

Książka jest zbiorem bardzo luźno powiązanych ze sobą opowiadań. A szkoda bo widzę w opowieści o Inkwizytorze Mortimerze materiał na świetną powieść.

Świat przedstawiony przez autora jest całkiem różny od naszego, choć podobny. Dobro i zło nie są tutaj oczywiste. Podstawy moralności zostały stworzone od nowa.

Skomplikowana postać głównego bohatera jest pokazana nie przez...

10 071
    2 139