Ja, inkwizytor. Wieże do nieba

Okładka książki Ja, inkwizytor. Wieże do nieba
Jacek Piekara Wydawnictwo: Edipresse, Fabryka Słów Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 6) Seria: Mistrzowie Polskiej Fantastyki fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Cykl Inkwizytorski (tom 6)
Mistrzowie Polskiej Fantastyki
Edipresse, Fabryka Słów
2018-07-12
2018-07-12
mistrzowie polskiej fantastyki jacek piekara wieże do nieba

więcej Więcej

Moja druga książka Piekary i druga z cyklu o inkwizytorze. Dobrze mi się ją czytało. Niby zagadki kryminalne, ale z tą różnicą, że zamiast detektywa czy innego inspektora mamy inkwizytora. To dość ciekawy twist bo dzięki niemu poruszany jest tez aspekt religii w kontekście społecznym na co autor ma dość jasne poglądy.
Na pewno sięgnę po następne tytuły i jestem ciekaw czy...

Wieże do Nieba to 2 opowiadania o początkach Mordimera. Oba świetnie napisane ukazują go jeszcze bardziej jako ucznia niż błyskotliwego Inkwizytora. Zresztą w pierwszym faktycznie jest adeptem Akademi bez uprawnień. Dla kogoś takiego jak ja który czytał już dalsze jego losy, jest to świetne dopełnienie jego historii. Czyta się szybko i przyjmnie

Wchodzi mi ta seria jak zła, bywa, że udaje mi się przeczytać dwie książki dziennie. Na razie Piekara cały czas trzyma dobry poziom w każdym tomie i mam nadzieję, że do końca się to nie zmieni.

Tym razem zamiast standardowego zbioru opowiadań o przygodach licencjonowanego inkwizytora Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu mamy opowiadanie i minipowieść.
W Dziewczynach Rzeźnika młody Mordimer prowadzi swoje pierwsze śledztwo (w sprawie morderstw), które ma zadecydować, czy dostanie licencje inkwizytora. W tytułowych Wieżach o nieba już jest inkwizytorem, ale młodym i...

Dwa opowiadania .Pierwszy to młody Mordimer chce uzyskać licencje i za szefa ma pijusa i dziwkarza który zdążył pobrać od hrabiny kasę za załapanie mordercy i oczywiście szukaniem dowodów zajmuje się nasz inkwizytor .Jest dobrze humor , sam morderca który bawi z szukającym galeria postaci pobocznych np. malarz czy jego ukochana zabawni i ciekawi .
Druga to wojna architekta...

To moje drugie spotkanie z ‘Wieżami do nieba’. Wracam do tej książki po kilku latach i po pierwsze: tak rozwinięte opowiadania mogę czytać. Nie jestem ich fanką, bo ich wstęp trwa za długo, a rozwinięcie i koniec za szybko kończą. Tutaj wszystko miało ręce i nogi, a i autor wyraźnie dobrze się czuje w tej formie, bo naprawdę dobrze się to czyta. Coś podobnego stworzył J....

Dwie minipowieści w jednej? Ja to kupuję :)

Pierwsze samodzielne sprawy młodego Mordimera naprawdę mnie pochłonęły. Pierwsza może nawet trochę bardziej niż druga. To się naprawdę dobrze czytało.

Magii niewiele, ale jest. Fabuła interesująca, język przyjemny, więc czego chcieć więcej? Ano zaskoczenia. Chcę i mam ;) W pierwszej historii od razu przewidziałam kto stoi za...

Młody Mordimer wyrusza na swoje pierwsze samodzielne zadania po ukończeniu akademii. Nieświadomy swojego przeznaczenia i niedomyślający się mrocznych sekretów związanych ze swoją osobą. Nic nie komplikuje "niewinnej" służby inkwizytora.

Innymi słowy zaczynamy przygodę od początku. Akcja dzieje się przed wydarzeniami z 1 części cyklu a przed Mordimerem stają typowe dla jego...

Pierwsza historia bardzo dobra. Druga za bardzo rozwleczona i mam wrażenie przegadana morałami, które autor porusza w kółko.
Po raz kolejny dochodzę do wniosku, że cykl jest nierówny.

Jedna z najlepszych książek o inkwizytorze. Mamy w niej przedstawionego młodego Mordimera, który jest jeszcze bardziej "nieomylny" , można rzec wprost "doskonały". Chociaż tym razem udowadniają mu, że jednak nie jest. Bardzo polecam.

8 054
    1 885