Jechać nie jechać?

Okładka książki Jechać nie jechać? Pablo
Okładka książki Jechać nie jechać?
Pablo Wydawnictwo: Globalna Wioska Seria: Jechać, nie jechać literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Jechać, nie jechać
Jechać nie jechać? Pamiętniko- ranking. 39 krajów i kierunków
Globalna Wioska
2017-01-01
2017-01-01
9788392064053
podróże ranking pamiętnik wspomnienia blog podróżniczy

Okładka książki Andrzej Grabowski. Jestem jak motyl Andrzej Grabowski, Jakub Jabłonka, Paweł Łęczuk
Andrzej Grabow... Andrzej Grabowski, ...
Okładka książki Darwin. Autobiografia. Wspomnienia z rozwoju mojego umysłu i charakteru Francis Darwin, Karol Darwin
Darwin. Autobi... Francis Darwin, Kar...
Okładka książki Nie widzę przeszkód Jakub Białek, Marcin Ryszka
Nie widzę prze... Jakub Białek, Marci...
Okładka książki Arnold Schwarzenegger bez cenzury. Prawdziwa biografia legendy sportu i filmu Justyna Jaciuk, Renata Pawlak
Arnold Schwarz... Justyna Jaciuk, Ren...
Okładka książki Odważni wygrywają. Lekcje życia i przywództwa od członków sił specjalnych SAS Jason Fox, Colin Maclachlan, Ant Middleton, Matthew Ollerton
Odważni wygryw... Jason Fox, Colin Ma...

Nie dziwię się, że autor nie zdecydował się opublikować swojego nazwiska, bo ta książka to masakra i porażka. Jak ktoś lubi prostactwo, to śmiało. Ja nie dałam rady.

Książka jest super! Pełna dowcipu i humoru. Rewelacyjnie opisane wrażenia z podróży. Przeczytałam ja i kilkoro moich znajomych i wszyscy oddawali mi książkę z uśmiechem na ustach :) kupiłam oczywiście 2 pozostałe części.

Osobiście na sam ranking w ogóle bym nie zwracała uwagi bo jest on dla mnie bez sensu. całość można opisać jako pamiętnikowe historyjki z podróży. Natomiast samą książkę bardzo fajnie mi się czyta. Jest lekko napisana, weterynaryjne anegdotki z czasów PRL dodają jej smaczku. Dużym plusem jest to, że autor jest zwykłym, normalnie pracującym człowiekiem, a nie zawodowym podróżnikiem, który nic innego w życiu nie robi tylko podróżuje.
Uwaga - książka nie jest dla osób, których irytują, żarty o kobietach. Mnie to osobiście nie rusza ale jest tam trochę "męskiego humoru".

Oceniam na raz wszystkie 3 części ponieważ prezentują ten sam poziom. Autor ukrywający się pod pseudonimem Pablo opisuje w swoim jak on to nazwał pamiętniko-rankingu, kraje które odwiedził. A zobaczył ich sporo! Lata, pływa oraz jeździ po całym świecie i jego wiedza a także ogląd świata jest ciekawy i cenny. Nie zgadzam się z ocenami rankingu ale jest to jego subiektywna ocena więc nie będę się do niej odnosił, reszta dla nie mega ciekawa i nawet wcinki z życia weterynarza są ciekawe ;)
Czytać, nie czytać? CZYTAĆ :)

Beznadziejna książka.Nie wiem dla kogo jest napisana.Opisy krajów zamieszczone w niej nie pomogą wybrać właściwego kierunku podróży.Właściwie nie ma ciekawych miejsc.Również opisy pracy autora jako weterynarza nie przypominają cudownych książek J.Herriota,wprost przeciwnie.Autor delektuje się swoim nijakim humorem.Kompletna strata czasu i pieniędzy.Nie polecam!!!

Ciekawe połączenie pamiętnika z subiektywnym rankingiem miejsc, w których był autor wraz z opisem ich atrakcji. Lekko napisana, bardzo dobrze się czyta i zawiera wiele naprawdę dobrych historii z życia autora. Warto przeczytać!

Rewelacja, człowiek który był już chyba "wszędzie" napisał świetną książkę z której możemy dowiedzeć się wiele o jego zabawnych perypetiach w podróży oraz przy wykonywaniu szlachetnego zawodu weterynarza - w PRL-u. A ponadto o tym co ciekawego jest w interesującym nas kraju czy miejscu. Stworzył użyteczny ranking w którym są takie punkty jak: bezpieczeństwo, krajobrazy, architektura, aktywny wypoczynek... drogo czy tanio. I możemy sobie to wszystko porównać, i wybrać coś odpowiedniego. A przy okazji zdrowo się pośmiać z opowieści np o pijanym operatorze ratraka w Austrii - który chciał rozkiszczyć rodzinkę po zmroku, lub jak się kastruje 100 kilowego wieprzka i że 10 facetów też może się przy tym narobić, i nieco ubrudzić.
Super

Potężny zbiór ciekawostek. Jest wszystko co najważniejsze - co zwiedzać, jak zachowywać się w danych krajach, czego unikać... do tego znakomity system punktowy. Widać, że wszystko jest dopieszczone, choć poczucie humoru nie wszystkim musi podejść pod gust. Ale sam pomysł na książkę - rewelacja!

Dobra książka na podróże- lekka, edukacyjna i zabawna. Czasem kontrowersyjna- no cóż, autor bywa jednostronny, wydaje mi się. Z wieloma rzeczami też mogę się zgodzić. Opisy atrakcji dopełniają ciekawe i śmieszne anegdoty. Polecam, jeśli masz ochotę dowiedzieć się, czy warto jechać i odpocząć.

• Empik audio fakt
  • W biblioteczce
  • Legimi audio
  • Przygoda/Podróże

Dodaj cytat z książki Jechać nie jechać?