Ci okrutni wikingowie

Martin BrownTerry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia literatura młodzieżowa
Vicious Vikings
2018-08-22
Małgorzata Fabianowska, Jarosław Komorowski
Strrraszna Historia
historia wikingowie

Fajna część o Wikingach, chociaż mnie oni specjalnie nie jarali.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

2091

Recenzja na blogu - http://clepatches.com/2020/02/17/ci-okrutni-wikingowie-strrraszna-historia-recenzja/

Z pewnością całą serię przeczytam. Autor w sposób humorystyczny ukazuje Wikingów. Mamy więc kalendarium, legendy, medycynę, budowę łodzi, poezję, bitwy, najsłynniejszych Wikingów, runy, kobiety, zabawy, potrawy, prawo. Najważniejsze, że czytając nie można się nudzić, są rysunki, zabawy, quizy, rebusy – a przede wszystkim te wszystkie najstraszniejsze rzeczy o Wikingach.

Ciekawostek historycznych nigdy dosyć! Zwłaszcza jak ktoś lubi historię i powieści historyczne.

"Strrraszna historia" to seria książek o historii, jakiej nie usłyszysz na lekcjach w szkole. O sprawach, które warto wiedzieć, dokonaniach i czasach, które warto znać. Choćby po to, żeby zaskoczyć kolegę czy nauczyciela.
więcej na: https://madebybibi.blogspot.com/2018/09/strrraszna-historia-ci.html#more

Historia, zwłaszcza ta dawna (no dobrze, niestety nie tylko dawna), pełna jest wojen, okrucieństwa, grabieży i wszelkich możliwych do wyobrażenia niebezpieczeństw. Wikingowie szczególnie wsławili się brakiem litości, ekspansywnością, wojowniczością, słowem – wszelkimi cnotami dzielnych wojowników. Wywarli ogromny wpływ na dzieje Europy i świata. Terry Deary proponuje nam w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , ,

Mnie nie do końca bawił ten humor. Jednak czytając ją, dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy. Nie jest to złe, ale nie jest to też dobre. Mimo wszystko kupiłam kolejne dwie części by sobie poczytać w wolnej chwili, dla zabicia czasu :)

Wikingowie, to naród uważany za niezwykle okrutny i wyrafinowany. Gdziekolwiek dotarli pozostawali po sobie jedynie zniszczenia i stosy trupów. Ale czy zasłużyli sobie na taką-krzywdzącą-opinię? Zdania są podzielone. Być może jeden z tytułów serii”Strrraszna historia” wyjaśni to i owo czytelnikom.

„Ci okrutni Wikingowie”
Z okładki tej publikacji możemy dowiedzieć się...

1977

Historia kryje w sobie wiele tajemnic. Zwłaszcza ta odległa i dotycząca ludów, które wygięły. Tak jest w przypadku Inków, których kultura nas z jednej strony zachwyca, a z drugiej przeraża, a kolejne odkrycia wprowadzają w zdumienie. Ciągłe badania, wykopaliska, analizy tekstów, które dotrwały do naszych czasów pozwalają nam zbudować obraz tej wymarłej kultury i stają się...

Powiem Wam, że gdyby TAK wyglądały podręczniki do historii, to wszystkie dzieci chciałyby się jej uczyć! Zresztą nie tylko one ;)
Zobaczcie, dlaczego: http://magicznyswiatksiazki.pl/strrraszna-historia-ci-okrutni-wikingowie-terry-deary/

• Historia
  • Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • 2013
  • Chcę w prezencie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ci okrutni wikingowie