Tragiczna historia Hamleta księcia Danii

William Shakespeare Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
The Arden Shakespeare. The Tragedy of Hamlet.
Maciej Słomczyński
Wydawnictwo Literackie
The Arden Shakespeare. The Tragedy of Hamlet.
literatura piękna
Maciej Słomczyński

Lubię twórczość Shakespeare'a ,lecz nie należy On do moich ulubionych autorów.Czytając Hamleta muszę chyba nieco wbrew wszystkim "achom i ochom" przyznać ,że spodziewałem się czegoś więcej,opisywane wydarzenia nie wywarły na mnie zbyt wielkiego wrażenia,jest w tym wszystkim jakaś sztuczność,próbująca ukazać się w sposób naturalny,oczywiście nie chodzi mi o wszystkie...

Najlepsze dzieło Szekspira jakie czytałam!
-------------------------------------------------------------
Rozbudowana fabuła, dynamiczny bohater z charyzmą, fajny styl pisania no i można czytać.
Bardzo mi się podobało. Świetnie się bawiłam. Uważam, że jest to najlepsza książka tego autora jaką czytałam.

Uwielbiam tytułowego bohatera, Hamleta. Jego charakter, zamiłowanie...

Historia ponadczasowa, cały czas jej elementy są wykorzystywane w kulturze i zapewnie pozostanie tak jeszcze przez długi czas. Szekspir przemyca również bardzo wiele cennych przemyśleń, szczególnie ustami tytułowego bohatera. Na pewno warto poznać.

Akcja utworu rozgrywa się w Danii – w zamku Elsynor. Niedawno popełniono straszliwą zbrodnię. Klaudiusz zabił swojego brata – króla i ożenił się z królową. Zjawa Starego Hamleta oświadcza synowi, że musi dokonać zemsty. Hamletowi na drodze staną różne przeszkody, a królobójca nie próżnuje i już knuje kolejne intrygi. Czy Hamlet zacznie działać czy będzie biernie...

Klasa sama w sobie, jednakże spodziewałem się kunsztowniejszej formy, niespełnione oczekiwanie.

Fascynujący, inteligenty i niestereotypowy Hamlet rozbrajający każdym tekstem. Wspaniały bohater.

Mniej mi się podobał niż "Makbet". Był nudniejszy, choć zakończenie zaskakujące.

Klasyk do odhaczenia.

Średniowieczny zamek, dworskie intrygi, książę w żałobie i mroczny sekret z przeszłości. Fabuła coraz bardziej się rozkręca, rozlewa się coraz więcej i więcej krwi, a Hamlet coraz bardziej nie wie co robić. I w końcu nikt już nie wie kto jest szalony a kto udaje, kto kłamie a kto mówi prawdę, kto zasłużył a kto nie zasłużył sobie na śmierć.

Po prostu klasyka. Warto przeczytać, choćby dlatego, że Hamlet ciągle jest obecny w popkulturze. Wielu twórców nadal się nim inspiruje, a duński książę żyje w kulturze swoim własnym życiem.

17 477
    3 001