Tron Bhaala

Drew Karpyshyn Wydawnictwo: ISA Cykl: Wrota Baldura (tom 2.2) Seria: Forgotten Realms fantastyka, fantasy, science fiction
Baldur's Gate II Throne of Bhaal
Anna Studniarek-Więch
ISA
Baldur's Gate II Throne of Bhaal
Wrota Baldura (tom 2.2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Studniarek-Więch
Forgotten Realms

Oczko wyżej, niż pozostałe barachła. Ale nadal to padaka. Poprzednie dwie części były jak cios w krocze kijem bejsbolowym nabitym zardzewiałymi gwoździami. Tutaj gwoździe są stare, ale lekko mniej brudne.

Na początek dobra wiadomość – zmiana autora, Philip Athans odchodzi w zapomnienie, staram się go usunąć z pamięci i wysłać do jakiejś samotni z której już nie wróci. Biznes przejmuje młody Drew Karpyshyn, który za kilka lat pod skrzydłami BioWare będzie znany w światku RPGów. Teraz zła wiadomość – ktoś możny postanowił, że historia Abdela będzie dalej kontynuowana, więc...

Przeczytałem 2 razy. Pierwszy raz czytałem nie mając pojęcia o poprzednich ,dopiero potem wszystko złożyło się w całość ,ale raczej niestety. Ta pozycja bije na głowę dwie poprzednie. I szczerze... po przeczytaniu zakręciła mi się łezka w oku.

Ta książka tkwi w moim sercu niczym bolesna zadra. Jestem wielkim fanem uniwersum Forgotten Realms, a cykl Baldur's Gate to moje ukochane gry RPG wszechczasów - i to nie zmieniło się po dziś dzień. Stąd też pokusiłem się o sprawienie sobie tej książki. Popełniłem ogromny błąd - jest ona tak słaba, że brak słów. Należałoby w ogóle zacząć od tego, że pisanie książki na...

Wcześniejsze dwie części były żenująco słabe, ale miały w sobie pewien bliżej nieokreślony urok, który sprawił, że jednak dałam radę je przeczytać. Przypominały horrory klasy B, które, mimo że są słabe, mogą stanowić dobrą rozrywkę dla określonego grona odbiorców. Dlatego nawet się ucieszyłam, kiedy dowiedziałam się, że została napisana jeszcze część trzecia.
Mimo lepszego...

Rozszerzenie do Cieni Amn, pomimo zmiany autora, poziom powieści wciąż słabiutki.

Sorry, wysiadłam w momencie, kiedy Sarevok zaczął błagać głównego bohatera na kolanach. NIE.
Druga gwiazdka wyłącznie za lepszy niż w jedynce język. Tam miało się wrażenie obcowania z dziełem starego grafomana, tutaj - niedoświadczonego i bardzo młodego (ten drhhamatyzm!), ale mającego pewien potencjał człowieczka.

Chyba najlepsza książka z całej serii. Co nie zmienia faktu, że słaba!

• Fantasy
  • Forgotten Realms