Wspomnienia 1939-1945

biografia, autobiografia, pamiętnik
LTW
2012-01-01
2012-01-01

Tytułowe Wspomnienia to zapis myśli i wydarzeń spisanych krótko po zakończeniu II wojny światowej przez prawdziwego polskiego socjalistę Kazimierza Pużaka. Głęboka wnikliwość, niezgoda na niegodziwość i kłamstwo oraz cięty język nieoszczędzający nikogo kto choć na krok sprzeniewierzył się sprawie Polski powodują, że każdy powinien się zapoznać z tą pozycją.
Niestety samo wydanie (odnoszę się do wersji z 1989) pozostawia wiele do życzenia. Mniejsza o to, że same wspomnienia Pużaka są ewidentnie niedokończone i należy się zgodzić ze wstępem, że pierwotnie miał być to zarys wydarzeń które autor zamierzał stosownie rozwinąć. Większym problemem jest brak jakiejkolwiek korekty wydawniczej. Pojawiające się postacie, wydarzenia czy określenia stosowane przez autora nie są w ogóle opisane w przypisach i tym samym czytelnik nie do końca rozumie problemy których dotyczą czy wręcz animozji jakie autor żywi wobec nich.
Te dwie rzeczy powodują, że pracę czyta się ciężko, a sam autor najwidoczniej lekkiego pióra nie miał.

Niestety samo...

Dodaj cytat z książki Wspomnienia 1939-1945