Nikt nie słucha starych ludzi

Okładka książki Nikt nie słucha starych ludzi Iwona Wilmowska
Okładka książki Nikt nie słucha starych ludzi
Iwona Wilmowska Wydawnictwo: Axis Mundi Cykl: Prywatne śledztwo Agaty Brok (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Prywatne śledztwo Agaty Brok (tom 1)
Axis Mundi
2018-06-19
2018-06-19
literatura polska Agata Brok zagadki śledztwo kryminał

Agata Brok prowadzi sledztwo, pomaga Jej kolega Kermit. Pan Antoni na tropie. Duzo niedorzecznosci, starszy pan wypytujácy sasiadów o to czy cos zauwazyli pdejrzanego w dniu morderstwa, Agatka bawiáca sie w policjantke, kradnie nawet laptop z domu pani Leokadi. Dodatkowo policjant, który zdradza ,,mlodej detektywce'' szczególy sledztwa. Najciekawszy byl watek mlodej dziewczyny nie rozumianej i niechcianej przez rodziców, to sprytnie zostalo wplecione w tresc. Bardzo duzo detali, zupelnie niepotrzebnych. Sporo powtorzen: ,,Agata wyszla'', ,,Agata pomyslala'' itp. Zdanie zas ,,mongo-idealne rysy'' wola o pomsté do nieba, nie wypada w dzisiejszych czasach tak kogos okreslac droga Pani autorko. Ogólnie: mialo byc wesolo, raczej nie bylo, mialo byc lekko, bylo. Autorka ma fajny styl pisania, przyjemnie sie tego sluchalo na audiobooku. Kermit i Agata to fajna para, byc moze kiedys do nich zajrzé, ponownie...ps. zakonczenie jak w prawdziwym serio-kryminale'',

Całkiem miła opowiastka kryminalna. Miła lekka lektura na lato.

Całkiem miła opowiastka kryminalna. Miła lekka lektura na lato.

Powiedziałabym,że opis ,choć z grubsza zgodny z prawda jest nieco mylący i po prawdzie mogłabym się spodziewać czegoś innego...Owszem,bohaterka podejmuje się przeprowadzić małe śledztwo w sprawie śmierci pani Leokadii,ale ten jej duży talent do rozwiązywania zagadek to przesada.Tutaj wystarczył dobry informatyk i szczypta szczęścia...Polubiłam Agatę i Kermita i chętnie spotkam się z nimi ponownie w innych książkach.Polubiłam też pobocznych bohaterów.Sama historia kryminalna wydaje mi się trochę naciągana,a osoba sprawcy trochę przypadkowa.Że juz nie będę czepiac się tego,w jako sposób została w tej książce przedstawiona policja a zwłaszcza pewien spec od zagadek kryminalnych ...
Mam wrażenie,że większość polskich kryminałów przez małe "k" jest porównywana do prozy Joanny Chmielewskiej.Tutaj jedynym wspólnym mianownikiem jest fakt,że akcja powieści toczy się w Warszawie,a książkę napisała kobieta.Żadnych innych wspólnych cech z książkami Chmielewskiej nie zauważyłam.Nie znam książek Wilmowskiej,poza ta jedną,właśnie przeczytaną,ale doskonale znam pióro pani Joanny,zresztą mojej ulubionej autorki i nie doszukiwałabym sie na sił podobieństw do tych książek.Wiem,że dla większości osób porównanie takie byłoby nobilitacją,ale wydaje mi się,że to lekkie nadużycie.Juz nieraz spotykałam się z podobnymi porównaniami,że dana autorka pisze w podobnym stylu,albo,że książki mają porównywalny humor...Przeczytałam dużo książek i tak,spotkałam sie z panią,która ma podobnie ironiczny sposób pisania jak Chmielewska i nawet nieco podobne poczucie humoru,ale nie jest to pani Wilmowska.Myślę,że w tym aspekcie autor blurba nieźle popłynął...
.Było nieźle,na tyle,że sięgnę pewnie niedługo po kolejne odsłony przygód Agaty i Kermita.

Dostępna jako audiobook w aplikacji Empik Go. Czyta Ilona Chojnowska.

Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami, postanowiłam wysłuchać pierwszego tomu, nieznanego mi jeszcze cyklu polskiej Autorki. Ostatnio często czytam rodzimych pisarzy.

Wysłuchany przeze mnie audiobook był bardzo przyjemną odskocznią od mrocznych treści, po jakie często sięgam. Równocześnie nie zabrakło tu tajemnic i zaskakującego zakończenia.

Poznajemy Agatę Brok oraz jej kumpla, o wdzięcznej ksywie, Kermit. Oboje są korposzczurami pracującymi w warszawskim biurowcu. Wykształcenie i umiejętności kolegi informatyka bardzo się przydadzą naszej bohaterce… Warto też nadmienić, że Agata to od jakiegoś czasu singielka, po tym, jak jej były chłopak, zdradził ją z koleżanką z pracy. Na szczęście ma wsparcie swojej rodzinki - cudownego wujka, który od wielu lat jest jej drugim ojcem oraz starszą siostrę w komplecie z siostrzenicami i świetnym szwagrem. Akcja rozkręca się, gdy starszy wiekiem wujek Antoni znajduje ciało swojej sąsiadki, przyjaciółki na chodniku przed blokiem. Wersja policji - samobójstwo. Jednak senior nie wierzy w to i prosi Agatę o rozwiązanie zagadki śmierci Pani Leokadii.

Jest to książka bardzo przyjemna w czytaniu bądź w słuchaniu. Napisana lekkim językiem, ze sporą liczbą dialogów. Przyprawiona odpowiednią dawką humoru. Samozwańcza Pani detektyw dobrze sprawdza się w tej roli i dociera do prawdy - powiem Wam, że okaże się ona zagmatwana i zaskakująca. Nie jest to krwawy i brutalny kryminał, raczej lekka powieść detektywistyczna z jedną ofiarą śmiertelną. Do tego sporo rodzinnych tajemnic i dramatów. Ale drastycznych opisów czy wulgarnego języka tu nie znajdziecie - mi osobiście bardzo się to podobało.

Zdecydowanie polecam lekturę i możecie być pewni, że niedługo będę czytać lub słuchać kolejnych części przygód Agaty.

Dostępna jako audiobook w aplikacji Empik Go. Czyta Ilona Chojnowska.

lekka książka poprawiająca nastój!
nie jest to majstersztyk ;) ale fajnie napisane i przyjemnie się czyta

lekka książka poprawiająca nastój!
nie jest to majstersztyk ;) ale fajnie napisane i przyjemnie się czyta

Książkę słuchałam w audiobooku i była całkiem niezła, myślałam, że będzie bardziej Chmielewska ale raczej mało komediowy to kryminał

Dość lekka i ciekawa. Wciągnęła mnie zagadka, aczkolwiek nie była to jakaś bardzo zagmatwana sprawa. Z powodu małej ilości bohaterów można się było domyślić co zaszło.

Lekki kryminał, lekko napisany. Szybka lektura. Nie skomplikowana historia dobrze napisana. Przyjemna lektura. Chętnie przeczytam kolejne książki z główną bohaterką.

"Pieniądze może i szczęścia nie dają, ale przynajmniej pozwalają cierpieć w luksusowych warunkach."

Co daje Ci szczęście? Mi przede wszystkim rodzina. Ta, którą mam przy sobie i ta, za którą tęsknię. Uśmiech napotkanej osoby i książki oczywiście :)

Agata to kobieta samotna. Trzydziestolatka która ma bardzo dobry kontakt ze swoim Wujkiem Antonim i jest gotowa zrobić dla niego wiele. Więc kiedy ten prosi o pomoc, kobieta nie wacha się ani chwili.
Śmierć Leokadii - bliskiej sąsiadki Antoniego, zostawiła w jego życiu ślad i On chce się dowiedzieć, czy naprawdę popełniła samobójstwo. Nie wierzy w to, ale przecież jest starszym panem którzy racji może nie mieć...
Agata wyzwanie przyjmuje. Pomocnik okazuje się wsparciem nie tylko przy pracy ale i w życiu codziennym.
Czego dowiedzą się podczas prowadzenia śledztwa?
Tego nie zdradzę :) Przeczytajcie sami

• Audiobooki