Jakbyś kamień jadła

Wojna,która rozpoczęła się dala duże akutki rodzinom zabitych osob. Szukanie ciał wraz z Ewą jest to bardzo trudne praca dla osób, które przeżyły z rodzin. Tocham nienachalanie wspomina przez wiele stron historie tych osób. Bardzo emocjonująca lektura,która daje do zrozumienia. Polecam.

Poruszająca i wciągająca...

Historie są absolutnie poruszające, z czym kontrastuje oszczędny sposób opowiadania o nich. Otwiera oczy.

Książka nie o wojnie, a o tym co później. Jak żyć, gdy nie ma już po co, jak odnaleźć choćby skrawek ubrania, który dałoby się zidentyfikować. Bo dla bohaterek książki Tochmana ta niewiedza, co się stało z bliskimi jest najgorsza. Gdzie i jak zginęli, gdzie pojechał autobus, gdzie jest mąż i syn. Bo dlaczego, to nie pyta już nikt. Na to nie ma wyjaśnienia. Mocna rzecz...

Reportaż Tochmana stanowi ostateczny dowód na to, iż o rzeczach ważnych można mówić w sposób prosty i dosadny zarazem.

Mimo bardzo trudnej tematyki, która porusza autor, trudno się od tej książki oderwać. Gorąco polecam każdemu, aby odrobił tę ważną lekcję historii z pomocą Wojciecha Tochmana.

Reportaż nakreślający sytuację w Bośni po wojnie 1992-1995. Okrutna wojna, czystki etniczne i śmierć tysiąca ludzi. Antropolog doktor Ewa Klonowski od 1996 roku zajmuje się ekshumacją i identyfikacją ofiar. Historie z wojny i radzenie sobie ludzi po wojnie... Polecam, tematyka trudna ale świetna w swej prostocie narracja.

Niesamowite jak wiele dzieje się na świecie i jak wiele nie wiemy na ten temat.
Bardzo poruszający reportaż, który dał mi wiele do myślenia,. Szczególnie na temat relacji kat-ofiara i konsekwencjach naszych wyborów w czasie trudnych czasów, jak w tym przypadku, w czasie wojny. Trudna, ale niezwykle wartościowa pozycja. Zdecydowanie polecam.

Wstrząsająca, porażająca i prawdziwa historia kobiet, które dotknęła wojna w Jugosławii. ładunek emocji jest tu gigantyczny. Bardzo polecam.

Reportaż jak poezja. Żadnego zbędnego słowa. Do szpiku znaczeń.

Musiałem sobie dozować ten reportaż, zbyt ciężko wali w serce.

Dyskusje

2 498