Starożytna Mądrość Chińska w sentencjach

chiny aforyzmy sentencje
poezja
2018-06-01
chiny aforyzmy sentencje

Zbiór chińskich mądrości i powiedzonek, które pomagają lepiej zrozumieć mentalność i sposób postrzegania świata przez Chińczyków. Co jakiś czas dostajemy również ciekawostki z zakresu historii i kultury Chin. Książka jest pięknie wydana, co zdecydowanie jeszcze bardziej umila jej czytanie.

Pięknie wydana, znakomita pozycja dla każdego pasjonata tematyki Chin i Dalekiego Wschodu.

„Co może widzieć zięba o aspiracjach łabędzia?”
albo
„Nie zapomnij tego, co zdarzyło się w Ju”
Dla osób nie znających kontekstu kulturowego czy historycznego przywołane wyżej sentencje będą brzmiały mniej więcej tak, jak „żyrafy wchodzą do szafy, pawiany wchodzą na ściany” dla osoby, która nie jest fanem komedii Stanisława Barei i niewiele wie na temat stanu...

Żadna pozycja jak dotąd nie dała mi w takim stopniu poznać, jak ważna jest estetyka wydania książki i jak bardzo wpływa na odbiór tekstu (brawa dla autorów oprawy graficznej). Czyta się jednym tchem, oprócz tytułowych sentencji zarysowane jest tło historyczno-kulturowe Kraju Środka. Must have dla miłośników Chin, idealna pozycja dla entuzjastów ogólnie pojętego Orientu i...

• Chiny
  • Sinologia