Overlord: Inwazja na Wielki Grobowiec

Okładka książki Overlord: Inwazja na Wielki Grobowiec
Maruyama Kugane Wydawnictwo: Kotori Cykl: Overlord (tom 7) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2018-04-17
Data 1. wydania:
2018-05-01
Anna Piechowiak
alternatywny świat akcja przygoda overlord light novel kotori

Patronaty LC

Okładka książki Overlord #15 Maruyama Kugane, Fugin Miyama
Ocena 8,0
Overlord #15 Maruyama Kugane, Fu...
Okładka książki Overlord #14 Maruyama Kugane, Fugin Miyama
Ocena 8,1
Overlord #14 Maruyama Kugane, Fu...
Okładka książki Overlord #13 Maruyama Kugane, Fugin Miyama
Ocena 8,0
Overlord #13 Maruyama Kugane, Fu...

Mogą Ciebie zainteresować

Sasuga Ainz-sama <3

Sasuga Ainz-sama <3

dobra chociaż jak robotnicy zeszli do grobowca to nudno było

dobra chociaż jak robotnicy zeszli do grobowca to nudno było

Kolejny tom Overlorda, i kolejna opowieść z punktu widzenia innych bohaterów aniżeli tych z Nazariku. Nie mniej, wciągająca i bardzo ciekawa. Sposób przedstawiania wydarzeń przez Kugane Matuyamę jest specyficzny i trochę przypomina mi Ryogho Naritę, który głównymi bohaterami robi tych, którzy w calym cyklu nimi nie są. Poznajemy wydarzenia już z 3 sezonu anime, gdzie do Wielkiego Grobowca wpada gromada łowców, którzy mają zbadać i ograbić "odkryte miejsce". W przeciwieństwie do anime, tom ma miejsce PRZED wydarzeniami z wioski (której nazwy zapomniałam, a którą Ainz uratował w 1 tomie). Poza tym między poszczególnymi rozdziałami dostajemy wtrącenia, które powoli rozwiązują zagadkę wielkiego planu, jaki ma Ainz. I powiem jedno: warto przeczytać. Momentami może jest troszkę nudno. Przyznam, że akurat same walki niekoniecznie mi się podobają, ale to, jak Nazarick rozprawia się z włamywaczami, jest genialny. Pokazuje to nie tylko potęgę grobowca, ale też to, jak niebezpiecznym zawodem jest najemnik, łowca przygód. W większości LN dostajemy wersję słodką, w której to "dobro" wygrywa. Overlord stanowi więc przeciwieństwo naprawdę ogromnej ilości LN, w których akcja ma miejsce w "grze".
Polecam przeczytać. Naprawdę warto. Choć mi akurat bardziej do gustu przypadł poprzedni tom ;)

Dodaj cytat z książki Overlord: Inwazja na Wielki Grobowiec