Sztuka ognia. Z miłości do iskry, żaru i płomienia

Okładka książki Sztuka ognia. Z miłości do iskry, żaru i płomienia Daniel Hume
Okładka książki Sztuka ognia. Z miłości do iskry, żaru i płomienia
Daniel Hume Wydawnictwo: Edipresse poradniki
poradniki
The Art of Fire
Edipresse
2018-05-23
2018-05-23
Jacek Żuławnik
hobby survival bushcraft

Ocena nie mogła być inna. Ta książka bardzo wciąga. Wciągnie każdego - kobietę, mężczyznę, dziecko :D Napisana jest przystępnym językiem. Wpadłem na nią kiedyś w Biedronce i nie żałuję, że ją nabyłem. To pozycja wyjątkowa bo cała jest poświęcona ogniu, jego rozpalaniu oraz innych aspektach z nim związanych. Jest wyjątkowa bo żadna inna książka nie jest taka jak ona. Wszystkie popularne poradniki i książki dotyczące survivalu, bushcraftu, trekkingu, bikepackingu, outdoor'u traktują tematykę ognia ekstremalnie po macoszemu w porównaniu z nią.
Po lekturze tej pozycji człowiek raczej zmienia swoje nastawienie do swoich przodków, rdzennych społeczności i podobnych - sposobów na rozpalenie ognia jak się okazuje jest całe mnóstwo, wiele z nich jest niesamowicie skomplikowanych aż do tego stopnia, że byle student lekarskiego, medycyny, robotyki, fililogii polskiej by na nie nie wpadł, innymi słowy nasi przodkowie bliżsi czy dalsi wcale głupi nie byli co wcale nie tak rzadko się sugeruje.

Książka zdecydowanie dla każdego ale w pierwszej kolejności zdecydują się na nią miłośnicy survivalu, bushcraftu, trekkingu, ekspedycji wszelakich, bikepackingu, outdoor'u i przeróżnych podobnych aktywności. Jak można się domyślić jeśli nadarzy się okazja to jak najbardziej warto w nią zaopatrzyć domową biblioteczkę. I zaznaczyć koniecznie trzeba, że jest to pozycja, do której będzie się powracało wielokrotnie, więc kurzu zbędnie zbierać nie będzie :)

Książka raczej do "studiowania" niż "przeczytania". Książka, do której będzie się wracać, trochę jak do źródła inspiracji. Książka dla facetów (raczej). Dobra na prezent gwiazdkowy czy urodzinowy. Moja opowieść o tej książce jest na moim kanale YT, tu:
Zapraszam.

Zapraszam.

Jeśli ogień jest flak ciebie magiczny i interesujący, taka też będzie ta książka.

• Posiadam 📚
  • 10 Papier
  • 06 Nowe do obczajenia
  • Może

Dodaj cytat z książki Sztuka ognia. Z miłości do iskry, żaru i płomienia