Dzikie serce. Tęsknoty męskiej duszy

John Eldredge Wydawnictwo: W drodze nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wild at Heart
Justyna Grzegorczyk
W drodze
Wild at Heart
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Justyna Grzegorczyk

Czytałem w oryginale. Autor zaczyna od

"Permit me to bypass the entire nature vs nurture 'is gender really built-in?' debate with one simple observation: Men and women are made in the image of god *as men* and *as women*,"

skąd przechodzi do

"Why does a man long for a battle to fight? Because when we enter the story in Genesis, we step into a world at war,"

gdzieś po...

Książka na pewno warta przeczytania, nie da się ukryć. Zmusza czytelnika do refleksji, bez względu na to czy ona/on tego chce, czy nie.

W kilku miejscach robiłem wielkie oczy, w kilku chyba nie do końca zgadzam się z Autorem, kilka fragmentów czytałem po 5 albo i więcej razy, żeby je dobrze zrozumieć i zapamiętać.

Ale chyba właśnie o to chodzi w książce, ma poruszać i...

Książka warta przeczytania, nie tylko przez mężczyzn, aczkolwiek w szczególności. Otwiera oczy i pozwala się zastanowić nad pewnymi życiowymi istotnymi sprawami.

Kiedy kilkanaście lat temu przeczytałem "Dzikie serce" była to dla mnie jedna z najważniejszych książek w życiu. Niedawno postanowiłem sprawdzić jak teraz na mnie działa i czy nadal robi wrażenie.
Muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem, choć teraz patrzę na "Dzikie serce" z trochę innej perspektywy. Bez wielkiego WOW. Może bez olbrzymich emocji. Bez szoku i niedowierzanie,...

Czytana wieki temu, było to pierwsze wydanie. Pamiętam do dziś. I do niej wrócę, bo pojawiło się nowe, rozszerzone wydanie.

Myślę, że ta pozycja to obowiązkowa książka dla: ojców, którzy mają synów, matek, które wychowują synów, ale także dla kobiet, dziewczyn, matek, córek, kochanek…Generalnie ta krótka książka ujawnia to, co dla mężczyzn jest istotne w życiu. O ich potrzebie bycia zdobywcą, o potrzebie wolności. Dzięki tej książce łatwiej zrozumieć każdego mężczyznę, ale także i łatwiej...

Księżka poruszająca, budzącą emocje, zmuszająca dl przemyśleń. Jednak po całej raczej można nabawić się traum, ponieważ cały czas jest nam wmawianie czego nam brakował jako małym chłopcom i że mężczyzną stajemy się przez pakt z Bogiem.

Polecam dla ciekawskich, ale na pewno nie dla osób szukających własnej drogi lub na jej rozstaju, bo jedyne to odnajdziecie to schematy w...

Świetna książka szkoda, że nie przeczytałem jej w wieku 20 lat. Na pewno do niej wrócę, nie raz.

John Eldredge jest według mnie naprawdę dobrym psychologiem.

Czytając książki takie jak ta łatwiej jest kobietom zrozumieć świat i sposób myślenia mężczyzn. Polecił mi ją mężczyzna.

Dzięki tej lekturze wiem, że płeć męska potrzebuje na jakiś czas skryć się w swojej jaskini i przeanalizować fakty. Do tej pory wiele męskich zachowań było to dla mnie niezrozumiałe.

Jest to...

Czy po przeczytaniu tej książki mężczyzna lepiej zrozumie siebie? Po części na pewno...

John Eldredge ciekawie opisuje własne doświadczenia w kwestiach relacji mężczyzny samego ze sobą, a także w relacji z Bogiem. Nie ze wszystkimi założeniami osobiscie się zgadzam, ale uwazam, że warto zapoznać się z tą lekturą, w dobie kryzysu wartości, by odkryć na nowo siebie i swoje...

1 952
    1 622