W zdrowym ciele zdrowy mózg

Anders Hansen Wydawnictwo: Znak popularnonaukowa
Hjärnstark
Agata Teperek
Znak
neuronauka mózg aktywność fizyczna ruch pamięć koncentracja stres emocje inteligencja
Hjärnstark
popularnonaukowa
Agata Teperek

W końcu książka zachęcająca ruchu napisana przez psychiatrę, nie trenera personalnego czy mówcę motywacyjnego!
Tytułową tezę autor poprał licznymi wynikami badań naukowych ( o ile dobrze policzyłam - bibliografia liczy aż 83 pozycje!) Książka jest przyjemnie ilustrowana, rozdziały logicznie poukładane, analiza badań ciekawa, często poparta zabawnym przykładem.
Mam jednak...

Książka „W zdrowym ciele zdrowy mózg” w całości poświęcona jest wpływowi ruchu na nasz mózg. Dowiemy się z niej, że wysiłek fizyczny podnosi nie tylko naszą sprawność fizyczną ale i umysłową. A najlepszą formą ruchu jest spacer, bieg bądź nordic walking. Hansen udowadnia w swojej książce, że już po 6 tygodniach aktywności fizycznej odczujemy pozytywne oddziaływanie ruchu na...

Popularnonaukowy przewodnik dotyczący wpływu aktywności fizycznej na nasz mózg. Jeśli ktoś nie jest przekonany, że warto ćwiczyć to ta książką z pewnością go przekona. Dużo statystyk, porównań i obrazowych przykładów.

To co najbardziej mi się podobało w tej książce to kolorowe grafiki przed każdym rozdziałem.

Treść książki bezsprzecznie wartościowa i potrzebna. Jednak dla mnie zbyt dużo powtórzeń, powoływanie się na nieciekawe amertkańskie badania. Każdy rodział można by było streścić na jednej kartce.

Posiadaczka jednej z najbardziej charakterystycznych okładek książka zdecydowanie przyciągać może swoją tematyką, ale wszystkich nieprzekonanych powinna również swoją treścią. Wydaje mi się, że wszystkie zaprezentowane w niej mechanizmy zachodzące w mózgu i zasady działania na różnych związków w naszym ciele zostały przedstawione ciekawie, obrazowo i przystępnie dla...

Książka jest ok, ale jej treść można by zmieścić na jednej stronie. Wtedy nikt by jej nie kupił ani nie traktował poważnie. Niemniej warta jest przeczytania. W Empiku.

Książkę czyta się dość przyjemnie, opisy, nazwy nie przytłaczają i są zrozumiałe. Trochę jednak w pewnym momencie ma się wrażenie, że wracamy do tego co już czytaliśmy. Mimo podziału na rozdziały praktycznie każdy krąży wokół jednych wniosków. Mi też trochę przeszkadzało powoływanie się ciągłe na amerykańskich naukowców ;) bez konkretnych nazwisk, dat. Na koniec książki...

Założenie pozycji jest słuszne, bo co widać gołym okiem, bo już na okładce, książka promuje zdrowy tryb życia. Jak dla mnie jednak jest tu zbyt wiele powtórzeń i nieścisłości. W zasadzie wystarczy przeczytać jeden rozdział żeby znać całą książkę. Autor, miłośnik biegania, w każdym rozdziale przekonuje o zbawiennym wpływie na naszą egzystencję biegania lub innej umiarkowanej...

o łał!Jaki ten nasz mózg jest wspaniały! W prosty sposób objaśnione kwestie, które dotyczą naszego mózgu. Polecam każdemu

Książka obszernie przedstawia argumenty przemawiające za korzyściami płynącymi dla mózgu, dzięki wysiłkowi fizycznemu. Autor przedstawia bardzo obszernie problematykę neuroprzekaźnictwa i opisuje substancje chemiczne za to odpowiedzialne. Udziela też informacji na temat skutków zaburzeń delikatnej homeostazy neuroprzekaźników, która jest sprawą bardzo indywidualną.

Książka...

• Chcę w prezencie
  • Zdrowie
  • 2018
  • 2020
  • Popularnonaukowe
więcej mniej

Dodaj cytat z książki W zdrowym ciele zdrowy mózg