Jak rozpalić ognisko, czyli rzecz o drewnie, podpałce i ogniu

Sally Coulthard Wydawnictwo: Znak Horyzont poradniki
Violetta Dobosz
Znak Horyzont
rozpalanie ognia
poradniki
Violetta Dobosz
rozpalanie ognia

Książka przyzwoicie napisana. Całkiem ciekawa i dość użyteczna.

Książkę można skrócić do dosłownie jednego zdania, które brzmi: Należy palić polana sezonowane i żadnego innego.

Strasznie słabo. Liczyłam na wiadomości które uzupełnią moją amatorską wiedzę z tematyki rozpalania ognia, a okazało się, że książka napisana jest jak gdyby odbiorcą miał być gimnazjalista. Zatem wiedza w niej zawarta nie zadziwiła mnie; na palcach jednej dłoni wymienię szczególiki, które mogłam z niej zaczerpnąć. Poza tym, tabelka z gatunkami drzew i ich właściwościami...

Treść z tej książki można streścić w jednej broszurze - bez pustych stron i powtarzania się. Do sięgnięcia po nią ponownie może skłonić tylko rozbudowana tabela gatunków drzew, opisująca ich przydatność do palenia.

Na półkach: , , , ,

Książka "Jak rozpalać ognisko" to poradnik na temat chyba wszystkiego czego dotyczy ogień. Począwszy od surowca czyli jakie drewna wybrać do konkretnego spalania i jak dobrać drewno do efektu który chcemy otrzymać. Z książki dowiemy się również jak sezonować drewno, na czym w szczegółach polega sam proces zapłonu. Ciekawa, ale niektóre kwestie były opisane aż za bardzo, jak...

Niniejsza książeczka to poradnik. Napisała: "książeczka", ponieważ faktycznie nie jest ona ani duża, ani gruba, ani ciężka:) Jednakże mieści mnóstwo informacji na temat. Temat z pozoru banalny, ale czy tak do końca?
Autorka wprowadza czytelnika w świat ognia, przywołując osobiste wspomnienia z nim związane - dzieciństwo, poczucie bezpieczeństwa, ciepło, itp.
W...

JELENKA.PL Ogień sam w sobie fascynował i fascynuje mnie od dawna, ale żeby napisać o nim książkę? No nie byłam przekonana, bo o czym tu można pisać. Nauczona doświadczeniem postanowiłam zapoznać się z książeczką Sally Coulthard, w końcu wiedza o tym „Jak rozpalić ognisko” może mi się przydać. Prędzej czy później.

BĘDZIE OGIEŃ
Książka Sally Coulthard jest niemal...

• Mam u siebie w pokoju
  • 001. Mam - literatura faktu