Content. Elementarna cząstka marketingu

Content - The Atomic Particle of Marketing
biznes, finanse
Jacek Środa, Marek Zawiślak
marketing content

Pomimo próby usystematyzowania wiedzy z zakresu content marketingu, książka fragmentami chaotyczna i przegadana. Duże zastrzeżenia pozostawia również tłumaczenie, które stara się każdy branżowy termin zapozyczony z j. angielskiego przełożyć na polski, co przy założeniu, że to pozycja raczej dla specjalistów, wypada momentami sztucznie.

Bardzo dobra naukowa pozycja dla każdego, kogo interesują media contentowe. Dla osób, które w nich pracują, wręcz obowiązkowa, bo pozwala uspójnić własną wiedzę oraz odpowiednio ją skategoryzować.

Cała recenzja tutaj: http://www.zukoteka.pl/content-rebecca-lieb-jaimy-szymanski/

Książka naukowa skierowana do osób myślących o contencie w obszarach strategii - content marketerów, managerów, dyrektorów. Autorki koncentrują się na najczęstszych problemach związanych ze strategią contentową i jej wdrażaniem w organizacjach (szczególnie dużych). Pojawiają się także zagadnienia mediów konwergentnych, reklamy natywnej, real-time marketingu.

Podtytuł...

Jest to książka dla specjalistów marketerów, nie zaś dla osób, które zajmują się pisaniem contentu. Nie do końca rozumiem głosy osób, które 'NIE SPODZIEWAŁY SIĘ, MYŚLAŁY, ŻE DOWIEDZĄ SIĘ JAK PISAĆ BLOGASKA'. No nie, jest to kompendium wiedzy teoretycznej o tym jak działać i w ogóle dlaczego działać.
Ciekawym zagadnieniem, do którego wcześniej nie przywiązywałam uwagi, jest...

Tytuł i opis są, sądzę, nieco mylące. Bardziej książkę polecić można tym, którzy content planują lub nim zarządzają niż osobom content tworzącym. Niemniej, książka bardzo wartościowa, wskazująca na perspektywy rozwoju content marketingu i wyzwania, jakie stoją przed agencjami marketingowymi.
Mogłoby być również więcej konkretnych przykładów, ale ogólnie, jak na...

Zachęcona rekomendacją mówiącą o tym, że książka „Content. Elementarna cząstka marketingu” jest lekturą obowiązkową dla dziennikarzy i blogerów, sięgnęłam po nią. Nie żebym była dziennikarką czy blogerem, to akurat nie, ale od dawna kołacze się w mojej głowie myśl, żeby prowadzić bloga, na którym mogłabym dzielić się z czytelnikami swoimi wrażeniami z lektur oraz innymi...

• 2018
  • Marketing