Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 28.14 zł

Dziewczęta wygnane

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018

Oficjalne recenzje i

W krainie bez zasad i moralności wybrańcy są szczególnie napiętnowani

Link do recenzji

Cóż to za historia. Dwie siostry, bliźniaczki, jednak różne jak dzień i noc. Historia przetrwania w obozie pracy na Syberii, przebyte traumy, walka z morderczą pracą, zimnem i nieludzkim okrucieństwem oraz wyzwolenie. Siostry trafiają do Persji, do obozu dla zesłańców, to miejsce również dzieli siostry... i jeszcze to zakończenie... co dalej z Elżbietą?!?! Na szczęście...

„Owoc granatu” to druga pozycją, która wyszła spod pióra pani Paszyńskiej, po jaką sięgnęłam. „Czas białych nocy” kompletnie do mnie nie przemówił, a irytująca główna bohaterka przelała szalę goryczy, jednak postanowiłam dać sobie jeszcze jedną szansę. Wybrałam „Dziewczęta wygnane” i mam mieszane uczucia. Początkowo obie bohaterki wydawały mi się potwornie nieprawdziwe,...

Świetna książka.Będąc w bibliotece ręka "spadła " mi na tę pozycję niby mimochodem,czasem tak bywa. Czytałam bez oderwania.Bardzo dobra akcja i co nie zawsze się zdarza realne ,ale nie nachalne przedstawienie faktów.Widać,że autorka rzetelnie podchodzi do swojej pracy. Szczerze polecam.Teraz szukam kolejnych części.

Czekałam na rozpoczęcie czytania cyklu bardzo długo.
Po przeczytaniu I tomu zrozumiałam dlaczego w bibliotece ciągła kolejka do tych książek.
Autorka nawet przez chwilę nie pozwala odpocząć. Cały czas zmagamy się z trudnym losem bliźniaczek. Takie same wizualnie, zupełne inne z charakteru.
Jedną z sióstr polubiłam za bycie sobą. Mocno stąpająca po ziemi dziewczyna....

Ocena może byłaby jeszcze wyższa, niestety w pewnym momencie autorka wplotła elementy realizmu magicznego, czego nie jestem w stanie zrozumieć. Odebrało to trochę realności tej powieści i wystudziło mój zapał do tej pozycji. Nie mniej jednak - jeśli komuś to nie przeszkadza książkę jak najbardziej polecam :)

Dwie bliźniaczki, a jednak każda inna.
Z błogich wakacji wprost do piekła.
Okrutne losy wojennej tułaczki i poniżenia.
Czy przeżyją, jak to zniosą, co będzie dalej?

Polecam gorąco. M.

Lato 1939 roku. Błogie wakacje u dziadków na Kresach. Wybucha Wojna. Pozostają na wsi. Siostry bliźniaczki zakochane w tym samym, młodym żołnierzu mają 16 lat. Zimową nocą przychodzą, dają kilka minut na spakowanie się. A potem tygodnie w wagonie ku dalekiej Syberii.

Przeczytałam przy pierwszym podejściu dobrze się czyta polecam jak najbardziej

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przepiękna powieść. Każda kolejna czesc mocno wciągająca pełna kolorow i emocji z pewnością niesamowita. Kilka nieprzespanych nocy i zarwanych dni. Bardzo polecam.

Książka jak rozpędzający się pociąg na okładce. Na początku pięknie i sielankowo, niestety później wszystko wymyka się spod kontroli. Trzyma w napięciu, trudno mi było oderwać się od tej książki. Po przeczytaniu docenia się to, co się ma.

1 171
    1 030