Buszujący w barszczu

literatura polska
literatura faktu
Poza serią
literatura polska

Autor posiada niesamowicie głęboką wiedzę na temat muzyki - zarówno tej z czasów ZSRR, jak i tej, która powstaje już po rozpadzie tego kraju. Książka na pewno spodoba się miłośnikom współczesnej muzyki rosyjskiej. Konstanty Usenko chyba nie ma równego sobie, kto z takim oddaniem potrafiłby oddać jej charakter. Książka pochłania i zachęca do odsłuchania nieznanych do tej...

Ciekawa lektura. Autor nie tylko pisze o współczesnej rosyjskiej muzyce, o jej wykonawcach i ich historiach ale poprzez analizę tychże wykonawców przygląda się temu co myślą postradzieccy twórcy, co ich boli, co i jak przeżywają, przeciwko czemu się buntują i dlaczego. Fanem opisywanej muzyki co prawda nie zostanę ale przyznaję, że to była bardzo pouczająca książka.

Praca...

Lekturę 'Buszującego w barszczu' porównać można do pierwszego razu, gdy bierzesz twarde dragi. Nagle odkrywasz, że gdzieś obok ciebie istnieje - i zawsze istniał - kompletnie inny, alternatywny świat, którego nigdy nie dostrzegałeś. Zanurzasz się w nim. Od teraz nic już nie będzie takie, jak wcześniej.

Narkotykiem, który w swojej książce oferuje Usenko jest kultura, a w...

Siedząc w niewygodnej pozycji słowiańskiego przykucu coś Wam powiem. Niewiele, ale powiem. Zimne i dobre dusze - ta książka jest piękna i ważna. Czytać.

moje rosyjskie korzenie mi przegniły ze zrozumienia

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Rosja
  • 2019
  • Muzyka
  • Chcę mieć

Dodaj cytat z książki Buszujący w barszczu