Oz

Maxime Chattam Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Inny Świat (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
2018-06-13
2014-10-29
Krystyna Szerzyńska-Maćkowiak
Sonia Draga
Inny Świat (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-06-13
Krystyna Szerzyńska-Maćkowiak

Świetna książka,bardzo mi się podobała.Mamy tu Europę.
Jest dobrze wykreowany Spijacz Niewiności.
Podobała mi się rejs przez Atlantyk.
Oz,to książka dla wciągniętych w tej świat.
Akcji tu nie brakuje,Kudłata.Jest tu prawdziwą bohaterką.
Mi się bardzo podobało,samo przybycje do Europy.
Dużo tu Francuzów.Ale autor jest też Francuzem i umię o nich pisać.
To książka,którą się...

Mam problem z tą książką. Jest to piąty tom i jednocześnie moja pierwsza próba wejścia w ten świat. Dlatego wybaczcie jeśli przez przypadek powiem jakiś spoiler dotyczący części poprzednich. Może na początku przybliżę wizję świata. Na Ziemi pojawiła się pewnego dnia potężna burza która zrzuca człowieka z rasy dominującej na planecie na struktury plemienne. Jest tam kilka...

Książka nie zachwyciła mnie,ale może to przez to, że zaczęłam dopiero od tej części. Pewne podobieństwa pomiędzy serią o Piotrusiach, a 'Gone' Michaela Granta można zauważyć. Nastoletnia miłość,nadprzyrodzone moce, tajemniczy wróg czyhający na każdym kroku, śmiertelne zagrożenie i podróż w nieznane. Kto jest zdrajcą? Jak zakończy się podróż Piotrusiów?

Kolejna część przygód Piotrusiów.
Tym razem akcja dzieje się na terenie Europy. A w Europie mamy szybkie tempo, dużo akcji i jest mroczniejsza od wcześniejszych części.
Czekam na kolejną część przygód Piotrusiów.

ENTROPIA i OZ to dalsze losy Piotrusiów po dziwnej przemianie ziemi.Miłość,przyjażn,wierność,lojalnoś to dane jest tylko dzieciom.Póżniej dorastamy i robimy się cyniczni,podli,żadni władzy i tratujemy wszystko i wszytkich,co stoi nam na drodze.....

Piąta odsłona przygód "Przymierza Trojga" w gruncie rzeczy bazuje na tych samych schematach, co jej poprzednie części. Bohaterowie eksploatują nowe nieznane tereny i poznają coraz to nowsze niebezpieczeństwa powstałe w wyniku burzy.

Jednak pomimo tego ta część różni się od poprzednich. Przede wszystkim jest mroczniejsza i ma poważniejszy wydźwięk. Wszystko za sprawą...

jest świetna!! to i Entropia są najlepsze:) oza połknęłam w dwa dni i z niecierpliwością czekam na Newerland :D

Czy chcecie wiedzieć co się stało w Europie? Jak żyją Piotrusie i Cynicy? Co zrobił Ggl?

Musicie zrobić tylko jedną rzecz, aby się o tym przekonać. Ja już czekam na kolejny tom!

Na półkach: , , , , ,

Cykl powieści fantasy. Bardzo dobrze się czyta. Godna polecenia. Już nie mogę doczekać się kolejnej części

opinia także na: http://okiemmk.com/wyobrazcie-sobie-swiat-nad-ktorym-wladze-odzyskala-natura-inny-swiat-oz-maxime-chattam/
Wyobraźcie sobie świat, nad którym władzę odzyskała natura. Brzmi przerażająco? A jak dodam, iż ludzie zostali zdziesiątkowani, dorośli zdziczeli, a dzieci stały się ich niewolnikami? Tak objawia się cykl Inny Świat Maxime’a Chattam’a. Oz to piata...

• Fantasy
  • Maxime Chattam