rozwińzwiń

Podstawy socjologii

Okładka książki Podstawy socjologii Henryk Januszek, Jan Sikora
Okładka książki Podstawy socjologii
Henryk JanuszekJan Sikora Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej w Poznaniu nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
130 str. 2 godz. 10 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej w Poznaniu
Data wydania:
1995-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1995-01-01
Liczba stron:
130
Czas czytania
2 godz. 10 min.
Język:
polski
ISBN:
9788360662793
Tagi:
socjologia osobowość kultura
Średnia ocen

4,0 4,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Biotechnologia ścieków Korneliusz Miksch, Jan Sikora
Ocena 8,0
Biotechnologia... Korneliusz Miksch, ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
4,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
731
98

Na półkach:

Rozdziały dość krótkie, pisane według schematu.

Na plus:
1) Umieszczone na marginesach hasła, które w dwóch-trzech słowach sygnalizują, o czym mówi dany akapit. Ułatwiają wyszukiwanie informacji i przypomnienie sobie najważniejszych zagadnień.

Na minus:
1) Powtarzanie definicji czy opisowego wyjaśnienia danego zjawiska kilkukrotnie, innymi słowami. Bardzo dużo zagadnień jest opisywanych przez cały akapit, po to, aby w następnym akapicie autor zaczął zdanie od „inaczej mówiąc” albo „innymi słowy”, po czym od nowa tłumaczy coś, co już zostało wyjaśnione. Wygląda to tak, jakby autorzy nie mogli zdecydować się, które wyjaśnienie będzie czytelniejsze i łatwiejsze do zrozumienia. Tym samym zamiast ułatwić przyswajanie wiedzy wprowadzają zamęt w głowie czytelnika. Lepiej byłoby, gdyby zdecydowano się na wybranie jednego sposobu wyjaśnienia danego zjawiska.
2) Podręcznik opiera się przede wszystkim na definicjach i pojęciach. Praktycznie w ogóle nie ma przykładów „z życia” czy przytoczonych konkretnych badań
3) Pełno konserwatywnych, patriarchalnych, a nawet mizoginicznych stwierdzeń.
4) Mocno i źle się zestarzała, nie przystaje do współczesnych czasów. Brak wzmianek o zjawiskach związanych z Internetem, jego wpływie na społeczeństwo i kulturę.
5) Niepotrzebny jest rozdział dotyczący transformacji ustrojowej, Pisany z perspektywy trwającej jeszcze transformacji, odwołuje się do badań z początku lat 90., mówi o procesach właśnie trwających, co dzisiaj jest niezrozumiałe i nie daje żadnego punktu odniesienia.

Rozdziały dość krótkie, pisane według schematu.

Na plus:
1) Umieszczone na marginesach hasła, które w dwóch-trzech słowach sygnalizują, o czym mówi dany akapit. Ułatwiają wyszukiwanie informacji i przypomnienie sobie najważniejszych zagadnień.

Na minus:
1) Powtarzanie definicji czy opisowego wyjaśnienia danego zjawiska kilkukrotnie, innymi słowami. Bardzo dużo zagadnień...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Podstawy socjologii


Podobne książki

Przeczytaj także