#Delete

Amber
2018-06-21
2017-11-12
Gabriela Iwasyk

Książka, której fabuła mogłaby być zawarta w kilku zdaniach. W niej nie dzieje się nic konkretnego, nic przyciągającego uwagę, nic co zaciekawi!
Gdyby ta opowieść była napojem, to bardzo, bardzo mdłym.

Sam pomysł na fabułę był jak najbardziej okej, ale wykonanie to porażka. Jedna wielka nuda. Jakim cudem to stało się bestselerem?

Autorka porusza temat randkowania i nieuczciwych praktyk z nim związanych, np. zjawisko ghostingu. Próba uświadomienia kobietom, żeby nie pozwoliły źle się traktować przez mężczyzn i zerwały kontakt z osobami, które nie traktują ich z szacunkiem jest w porządku. Niestety w powieści problematyka ta jest mocno spłycona.

Motyw znajomości poprzez sms-y nie został wykorzystany. Potencjał zmarnowany, bo rozmowy bohaterów były powierzchowne, sztuczne i drętwe.

Bohaterowie są tak stereotypowi, że aż nierealistyczni. Nie czuć między nimi chemii, brak jakichś romantycznych sytuacji. Trudno w ogóle ich polubić, ich los jest nam obojętny.

W dodatku ogromnym minusem jest to, że tam wszyscy piją mnóstwo alkoholu! Ileż można chlać? Komuś smutno? Impreza? Spotkanie z przyjaciółmi, randka? Wszędzie alkohol.

Określiłabym tę historię jako płytką. Książka jest krótka, a ja czytałam ją przez długi czas, bo była tak nudna. Czytanie jej to męczarnia. Okładka bardzo dobrze odzwierciedla treść - koszmar.

Gdyby ta opowieść była napojem, to bardzo, bardzo mdłym.

Autorka porusza temat randkowania i...

Ktoś tu niżej napisał, że czytał tylko po to żeby dobrnąć do końca! Doskonale go rozumiem! Kompletny gniot. Bohaterowie nudni, dialogi na poziomie pierwszej klasy szkoły podstawowej a zakończenie obrzydliwie cukierkowe. Dodatkowo motyw lalki jest.... yyyy.... bleee. Nie polecam!

Więc tak... od jakiegoś czasu miałam ochotę na jakiś romans, nie miało dla mnie znaczenia czy będzie to erotyk czy jakaś książka młodzieżowa. W tym przypadku dostałam trochę tego i trochę tego.
Zacznijmy od tego, że to książka do przeczytania w jeden dzień jak zresztą było w moim przypadku. Od strony 24/271 wiedziałam już jak się skończy bo przeczytałam już mnóstwo podobnych książek, takich typowych dla młodych czytelników. Mimo iż byłam pewna jak potoczą się dalsze losy głównej bohaterki (nie myliłam się) czytałam dalej, czasem dialogi były strasznie denne ale dało się czytać.
Jeśli ktoś jest zainteresowany nią to po prostu niech przygotuje się na typową romantyczną historię dwójki ludzi doda do tego szczyptę erotyku bo i taka scena się tam pojawiła kilka razy i gotowe.
Ja mimo, że przeczytałam ją w jeden dzień, przewidziałam jak się skończy to mimo wszystko polecam. Jest na prawdę fajną, lekką książką idealną żeby się odmóżdżyć. Tak w mojej ocenie to 5/10 bo chyba wyrosłam już z tego typu książek 🤷🏼‍♀️

Szybko i przyjemnie się czyta tę książkę. Umiliła mi wolny czas w ciągu dnia.
Rozdziały są krótkie i podzielone na dwóch głównych bohaterów.
Ich historia jest bardzo zabawna. Z drugiej strony to całe poznanie się i ta przypadkowa pomyłka numeru "już to gdzieś czytałam". Co nie znaczy, że było nudno. Wręcz przeciwnie można się uśmiać.

Fajna książka dla młodych kobiet które za bardzo się angażują w nowe relacje z facetami i nie dostrzegają sygnałów mówiących o tym, że on jednak nie jest nią zainteresowany.
Ja te schematy bardzo dobrze znam. Ale wiem, że wiele młodych kobiet które dopiero co zaczynają przygodę z randkowaniem mogą się czegoś nauczyć albo pozwoli im zwrócić uwagę na pewne zachowania.

Nie można też zapomnieć, że takie sztuczki jakie są opisane w książce stosują też kobiety.

Szybko i przyjemnie się czyta tę książkę. Umiliła mi wolny czas w ciągu dnia.
Rozdziały są krótkie i podzielone na dwóch głównych bohaterów.

Fajna książka dla młodych kobiet...

Świetna książka. Trochę się uśmiałam.
Nie można przeoczyć ważnego tematu przygód na jedną noc czy porzucenia.
Ogólnie zachęcam do przeczytania.
Romantyzmu i erotyzmu nie brakuje.

Świetna książka. Trochę się uśmiałam.
Nie można przeoczyć ważnego tematu przygód na jedną noc czy porzucenia.
Ogólnie zachęcam do przeczytania.
Romantyzmu i erotyzmu nie brakuje.

fajna, nawet bardzo ;)

fajna, nawet bardzo ;)

Zabawna, lekka, przyjemna. Eloise ma dość niepoważnych facetów i próbuje zrewolucjonizować świat randek dzięki projektowi #delete. Wysyłając smsa na zły numer rozpoczyna ciekawą znajomość, a co z tego wyniknie... trzeba przeczytać ;)

Książkę szybko się czytało, romansidło, trochę erotyzmu, lekko i przyjemnie się czytało

Dziecinna i naiwna.. Ale szybko się czyta..

Dziecinna i naiwna.. Ale szybko się czyta..

czemu ja sobie to robię

czemu ja sobie to robię