Rosario Tijeras

literatura kolumbijska literatura iberoamerykańska Kolumbia romans gangi
literatura piękna
2018-07-04
literatura kolumbijska literatura iberoamerykańska Kolumbia romans gangi

Sam zamysł na książkę rozumiem i podoba mi się on, ale potencjał tego pomysłu jest niewykorzystany. Postacie stereotypowe i płytkie. Pierwsze parę stron zaciekawiło mnie, później dużo powtarzającej się treści i przeczytałam cała dla paru ostatnich stron.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cierpienia Młodego Wertera - wersja latynowska

"Ponieważ Rosario została postrzelona w chwili, kiedy ją całowano, ból miłości pomylił jej się z bólem śmierci."

Tym porywającym zdaniem zaczyna się opowieść o niebezpiecznej kobiecie, Rosario Tijeras, której oblicze już na zawsze ma się wryć w pamięć oszalałych na jej punkcie mężczyzn, a tym samym czytelników, śledzących tę burzliwą historię.
To kolejna kobieta w...

Narcos love story. Perspektywa narratora i mocna bohaterka zrobiły robotę. Historia skutecznej sicario opowiedziana przez zakochanego i odrzuconego kochanka. Ach, jak on ją kochał.

Poznałam ostatnio kobietę, która równie łatwo uwodziła mężczyzn, co ich zabijała, racząc zakochanych w niej pechowców w tym samym momencie kulką w brzuch jak i ognistym pocałunkiem.
To krótkie ale bardzo burzliwe spotkanie z Rosario Tijeras zawdzięczam Jorge Franco, który posiada jedną z umiejętności, które cenię u autorów powieści najbardziej.
Jest to umiejętność budowania...

Rosario to taka kobieta, która prawdopodobnie jest marzeniem większości heteroseksualnych mężczyzn, jednocześnie będąc tą, która tychże mężczyzn niezmiernie przeraża. Rosario jest piękna, piekielnie niebezpieczna, ma ognisty, latynoski charakter. Na kartach powieści walczy o życie w szpitalu, a czytelnik, prowadzony za rękę przez jej najbliższego przyjaciela, odkrywa...

Ile razy można umrzeć z miłości? Ile razy upokorzyć własną dumę, złamać własne serce? Ile razy można samego siebie spoliczkować za tchórzostwo, za niewyznawanie prawdy, za lojalność wobec przyjaciela, która odbiera prawo do miłości, do kochania TEJ właśnie? Do chorej miłości?

ONA to kobieta, która zabija, która z narkotycznych wizji wpada w depresję, która nie potrafi...

spodziewałam się nieco więcej kryminału, mniej romansu.

Piękna opowieść o miłości, która nie mogła zostać spełniona. O miłości z góry skazanej na niepowodzenie. O kobiecie kochanej i pożądanej przez wszystkich.

Bardo przypomina mi o Szelmostwach niegrzecznej dziewczynki Llosy. Stąd też, bardzo nie w moim guście.
Ale kilka wątków jest interesujących.

Dyskusje

• 2018