Rosario Tijeras

literatura piękna
W.A.B.
2018-07-04
2005-01-01
literatura kolumbijska literatura iberoamerykańska Kolumbia romans gangi

więcej Więcej

Zamysł autora: usiąść i wymyślić postać. Pasjonująca akcja i cały życiorys tej postaci pozostaje w domysłach czytelników. Ani tam Kolumbii, ani tam kolumbijskiej biedy, ani bogactwa, narkotyków czy gangów. Wszystko pozostaje gdzieś w domysłach czytelników. Jedynie platoniczna miłość - o tym jest ta książka. Emilio Maille przeniósł tę powieść na wielki ekran i jestem bardzo...

Koncept bardzo potrzebny (brak moim zdaniem w literaturze twardych kobiet) i ciekawy, ale wykonanie trochę nudne. Początek był ciekawy, ale potem te wszystkie historie zaczęły się zlewać w jedno, czyny bohaterów bardzo przewidywalne, a zakończenie rozczarowuje. Na plus zasługuje tłumaczenie. Ładnie napisane, szybko się czyta.

Opowiesc mega simpa i beta orbitera, emocjonalnego tamaponu o miłosci do dosc prymitywnej gangsterki.
Rosario ma sterczace cycuszki, oliwkawa skóre i dupe z betonu.
Słaba pod wzgledem tresci wszystkie te opowiesci sa nijakie i zlewaja sie w jedno.
Az ciezko przypuszczac ze oni nakrecili jakies filmy ktore sa czyms innym niz latynoska telebowelą.

Odnoszę wrażenie, że sam autor stracił zainteresowanie tą książką i nie bardzo wiedział, co i jak chce pisać.

Sam zamysł na książkę rozumiem i podoba mi się on, ale potencjał tego pomysłu jest niewykorzystany. Postacie stereotypowe i płytkie. Pierwsze parę stron zaciekawiło mnie, później dużo powtarzającej się treści i przeczytałam cała dla paru ostatnich stron.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cierpienia Młodego Wertera - wersja latynowska

"Ponieważ Rosario została postrzelona w chwili, kiedy ją całowano, ból miłości pomylił jej się z bólem śmierci."

Tym porywającym zdaniem zaczyna się opowieść o niebezpiecznej kobiecie, Rosario Tijeras, której oblicze już na zawsze ma się wryć w pamięć oszalałych na jej punkcie mężczyzn, a tym samym czytelników, śledzących tę burzliwą historię.
To kolejna kobieta w...

Narcos love story. Perspektywa narratora i mocna bohaterka zrobiły robotę. Historia skutecznej sicario opowiedziana przez zakochanego i odrzuconego kochanka. Ach, jak on ją kochał.

Poznałam ostatnio kobietę, która równie łatwo uwodziła mężczyzn, co ich zabijała, racząc zakochanych w niej pechowców w tym samym momencie kulką w brzuch jak i ognistym pocałunkiem.
To krótkie ale bardzo burzliwe spotkanie z Rosario Tijeras zawdzięczam Jorge Franco, który posiada jedną z umiejętności, które cenię u autorów powieści najbardziej.
Jest to umiejętność budowania...

Rosario to taka kobieta, która prawdopodobnie jest marzeniem większości heteroseksualnych mężczyzn, jednocześnie będąc tą, która tychże mężczyzn niezmiernie przeraża. Rosario jest piękna, piekielnie niebezpieczna, ma ognisty, latynoski charakter. Na kartach powieści walczy o życie w szpitalu, a czytelnik, prowadzony za rękę przez jej najbliższego przyjaciela, odkrywa...

• 2018
  • 2019