Wrota Abaddona

James S.A. Corey Wydawnictwo: Mag Cykl: Expanse / Ekspansja (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Abaddon's Gate
Data 1. wydania:
2013-06-04
Marek Pawelec
Mag
Abaddon's Gate
Expanse / Ekspansja (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marek Pawelec
Inne

Przepyszny sci fi thriller, trzymający w napięciu do ostatnich linijek. Kolejny raz załoga Rosynanta ratuje nasz ludzki kosmos przed zagładą. Tym razem muszą zablokować wrota protomolekuły, które symbolicznie stanowią bramę szeolu, czy furtę Pana Otchłani, Abaddona... świetny kawałek czytelniczej rozrywki.

Trzeci tom, moim zdaniem najsłabszy z dotychczasowych. Za mało tajemnicy znajdującej się wokół Protomolekuły. Odkrywamy jedynie kolejne okruchy. Chciałoby się zdecydowanie więcej. Końcowa walka zbyt rozciągnięta, nudna.
Jedna nowa postać, którą poznajemy na samym początku... Jej wątek jest kompletnie niepotrzebny i zbędny. Można by go spokojnie wyciąć bez straty dla reszty...

Bardzo fajnie się czyta ten tom. O wiele lepszy niż to co pokazano w serialu. Tam Ashford był dupkiem, którego nawet można było polubić.... w książce - przeczytajcie, założę się, że takiego Ashforda nie polubicie.

Generalnie to pojawiający się w głowie Holdena Miller pcha narracje w nieco innym kierunku niż pokazano w serialu. To, co stoi za protomolekułą w tym tomie...

Sprawdza się jako czytadło, podobnie jak serial sprawdza się jako lekka rozrywka, niemniej w porównaniu z poprzednimi częściami wydaje się dość rozwlekła i przegadana. O ile główne postaci cyklu są nadal dobrze skrojone i nie wychodzą ze swojej roli, nowe postaci, o rozbudowanej charakterystyce psychologicznej nie zawsze są przekonujące. Zbyt detaliczne opisy ich motywacji...

20%, i odpuściłem.
Zdecydowanie gorsza, od poprzedniczek. Za dużo nowych postaci, są jakieś takie "nijakie"?

Na razie najlepsza cześć. Doskonale wplecione wątki duchowe i fenomenalne postacie Byka, Anny i Clarissy.

Jakoś mnie nie wciągnęła to ostatnia z tej serii, którą przeczytam.

Najpierw serial, potem książka, ale pierwszy raz mam wrażenie, że w powieści lepiej przedstawiono wydarzenia i wewnętrzne rozterki bohaterów, dano im właściwie wybrzmieć, choć cały czas akcja pędzi do przodu. W wydaniu papierowym znów mnóstwo literówek, moja ulubiona to "Nigdy jeszcze nie strzelała z paralizatora w NIEWAŻNOŚCI..." <3
Czy ktoś to czyta przed oddaniem do...

Kolejna dobra kontynuacja w serii. Trzyma poziom poprzednich ksiazek - czyli jest dobra i czyta sie bardzo przyjemnie. Nowe postacie ciekawsze niz w tomie nr 2, cala akcja tez mi sie podobalo bardziej niz w poprzedniej czesci.
Jak narazie tom pierwszy: ocena 8
tom drugi: 7
tom trzeci: 7,5

Bardzo przyjemny czasoumilacz. Nie powiem, że pochłonęłam jednym tchem, ale "Wrota..." czytało mi się całkiem dobrze.

O fabule nie będę się rozpisywała - zepsułabym zabawę tym, którzy planują po nią sięgnąć.

Do znanych i lubianych postaci i tym razem dołączają nowe, których... tym razem nie polubiłam. Cortez działa mi na nerwy, Claire jest zbyt niezrównoważona, a postacie...

Dyskusje

• 2019