Będziesz tam?

Okładka książki Będziesz tam? Guillaume Musso
Okładka książki Będziesz tam?
Guillaume Musso Wydawnictwo: Albatros literatura piękna
Albatros
2014-04-10
2014-04-10

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Świetna książka, interesuja, wciągająca ale przedewszystkim inna. Uwielbiam autora za te niekonwencjonalne fabuły, rzeczy niewytłumsczalme, nierealne niezwykłe. Jedna z jego lepszych książek polecam

Dobra książka do przeczytania w weekend. Leci bardzo szybko i dość wartko. Jednak główny motyw jest dość oklepany i przewidywalny - podróże w czasie i skutki, jakie wiążą się ze zmianą biegu historii. Osobiście lubię te tematy, więc i tak polecam :)

To pierwsza moja książka od Musso i już wiem, że nie ostatnia. Czytało mi się ją bardzo przyjemnie, szybko pochłaniałam kolejne strony . Niby przewidywalna, ale ma w sobie to coś że nie można jej odłożyć 😉 piękna historia

Ciekawa. Dobrze się słuchało. Daję gwiazdkę mniej, bo jednak był fragment, który nie przypadł mi do gustu i wg mnie było trochę niespójnie (konsekwencje podróży w czasie)

Jaka to była wspaniała lektura! Wciągająca, przejmująca, wzruszająca, zaskakująca i trzymająca w napięciu do ostatnich chwil. Elliot otrzymuje od starego Khmera tabletki, dzięki którym może przemieszczać się w czasie. chce ostatni raz zobaczyć swoją ukochaną, której nie widział już 30 lat. Będzie chciał zmienić bieg wydarzeń, ale te zmiany mogą wpłynąć na jego późniejsze losy, a znając swoje życie,a tego nie chce. Polecam! To moja ulubiona książka tego autora

Piękna!! Gorąco polecam!!!!

Piękna!! Gorąco polecam!!!!

Lubię książki tego autora od pierwszej, która przeczytałam. Ta pozycja jest równie dobra jak książka "Jutro", obie książki wiążą zjawiska niewytłumaczalne... Musso świetnie prowadzi narrację w dwóch przestrzeniach czasowych jednocześnie. Niebanalna i ciekawa historia. Jak dla mnie super!

Motyw podróży w czasie w książkach jest bardzo trudny do wyegzekwowania, ciężko zachować logikę oraz w pełni pokazać jak przeszłość ma wpływ na teraźniejszość. Dlatego nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać się po książce „Będziesz tam?”
W sumie to rzadko kiedy wiem, czego mogę się spodziewać po jego książkach.
Z nutką sceptycyzmu sięgnęłam więc po książkę i… nie spodziewałam się, że tak mi się spodoba.
Mamy tutaj lekarza Elliota Coopera, obecnie 60-letniego, który pragnie przed śmiercią zobaczyć miłość swojego życia Ilenę, kobietę która zginęła 30 lat temu. Za pomocą tabletek cofa się o 30 lat, spotykając samego siebie. Początkowo chęć zobaczenia ukochanej zmienia się w walkę o jej życie i oszukanie przeznaczenia.

Walka z czasem, zwroty akcji a nawet wzruszenie, to nie tylko to co możemy przeczytać w tej książce. To dyskusja o tym, jaką cenę możemy zapłacić by zmienić bieg wydarzeń, a każde działanie wpływa na przyszłość oraz że nie warto czekać na ostatnią chwile, bo może być za późno.

W sumie to rzadko kiedy wiem, czego mogę się spodziewać po jego książkach.
Z nutką sceptycyzmu sięgnęłam więc po książkę i… nie...

To smutna opowieść o miłości, która nie umiera pomimo śmierci ukochanej osoby. Oczywiście mając na uwadze wyobraźnię autora i jego pociąg do zjawisk nadprzyrodzonych, główny bohater dostaje możliwość zobaczenia swej zmarłej ukochanej raz jeszcze. I może nie tylko raz... Bardzo mi się podobało a Musso nie zawiódł mnie po raz kolejny.

Wspaniała książka, czytajcie ją 💙

Wspaniała książka, czytajcie ją 💙