Tymczasowa strefa autonomiczna

Okładka książki Tymczasowa strefa autonomiczna
Hakim Bey Wydawnictwo: Oficyna "Trojka" Seria: Anarchistyczna Inicjatywa Wydawnicza filozofia, etyka
filozofia, etyka
Anarchistyczna Inicjatywa Wydawnicza
Oficyna "Trojka"
2001-01-01
2001-01-01
anarchizm rewolucja powstanie autonomia państwo władza
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Można Hakimowi zarzucić wiele - uproszczenia, złe interpretacje, wyolbrzymienia, umniejszenia i wszystkie inne "enia".
Ale nie można mu odmówić tego, że napisał książkę bardzo wpływową, posiadającą wiele niezwykle ciekawych informacji o społecznościach anarchistycznych w historii i nade wszystko - proponującą wizję wolności, która jest piękna i możliwa do uzyskania.
TAS...

Książkę zostawiam bez oceny, ponieważ dość trudno mi tutaj ją wystawić. Sam esej dotyczący Tymczasowej Strefy Autonomicznej (TSA) jest ciekawy. Według mnie, warto zapoznać się z samą koncepcją, która powstała na bazie naprawdę trafnych spostrzeżeń. Chociaż tekst pisany jest momentami dość chaotycznie i z odwołaniami, które nie każdy czytelnik może zrozumieć, nie zapoznając...

Może to właśnie jest rozwiązanie!

Ciężko mi ocenić coś, z czego mało co skumałam. Za dużo mądrych słów, może i styl taki, że da się tę książkę przeczytać migiem, ale ja okazałam się za głupia. Przeczytane, niezrozumiane, sedno do mnie nie dotarło.

Każdy poszukuje wolności, chwili wytchnienia i swobody, czy to w myśli czy czynie. Jednak , życie w społeczeństwie skutecznie uniemożliwia nam bycie wolnym. Publikacja opisuje jak ludzie z różnych epok i krajów radzili sobie w poszukiwaniu autonomii i gdzie ją udało się odnaleźć. Każdy człowiek posiada tymczasową strefę autonomiczną chociaż może nie być jej świadomy.

• 2013
  • Lewicowe