Sybir. Zesłanie Józefa P.

Tomasz Łysiak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
Wydawnictwo Literackie
literatura polska
literatura piękna
literatura polska

Historia zesłania Józefa Piłsudskiego na Syberię opowiedziana przez rosyjskiego urzędnika. Całość napisana ze znajomością rzeczy, co objawia się nie tylko sprawnym wykorzystaniem historycznych faktów, ale także wczuciem się w mentalność i język zaborcy. Czyta się wyśmienicie. A jednak książka ma niewielu czytelników. Widocznie ten Piłsudski już nie taki idol, jak głoszą...

Dobrze napisane i dobrze sie czyta, choć sam temat nie jest porywający. Ale w 100-lecie niepodległości warto przecztac.

• Historycznie
  • Polsko
  • 2019
  • 59
  • Obozy, zesłania
  • historia

Dodaj cytat z książki Sybir. Zesłanie Józefa P.