Stróże

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Jakub Ćwiek Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Stróże (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Sine Qua Non
anioł fantasy kłamstwo literatura polska manipulacja nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo podstęp zdrada
Stróże (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Anielski wydział wewnętrzny

8 Link do recenzji

Jakoś męczy mnie ta seria.
Humor jest, akcja jest, bohaterzy nietuzinkowi, ale...

Bardzo przyjemna i zabawna książka. Kupiona na wyjazd na wakacje, przeczytana na plaży w dwa dni. Ćwiek stworzył niesamowity świat z ciekawymi bohaterami. Polecam!

Mam niepoprawny sentyment do utworów tego autora, dlatego nie wiem, czy moja opinia może się komukolwiek przydać - ale jeśli chcecie odlecieć z fajną, wartką przygodą, to nie bójcie się Stróżów :)

Jedyne czego nie lubię w książkach Ćwieka, to że za szybko się kończą.

Jakuba Ćwieka zapewne przedstawiać nie muszę, ale zdradzę, że "Stróże" to mój pierwszy kontakt z autorem. Niezwykle udany kontakt, pragnę dodać, i zapewne nie ostatni!

"Stróże" to pierwsza część dylogii o tymże tytule oraz dopełnienie i swego rodzaju dodatek dla fanów cyklu Kłamca o bogu kłamstwa, Lokim. Mamy tu cztery opowiadania, w których główną rolę odgrywają dwaj...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ćwieka jako autora uwielbiam i tutaj po raz kolejny nie zawiodłam się na jego działach. Kupując Stróży liczyłam na klimat podobny do tego z Kłamcy i dostałam to.
Mimo, że mój kochany Loki nie jest głównym bohaterem, a pojawia się jako postać drugoplanowa nie przeszkadzało mi to. Bez problemu polubiłam policjanta Ryjka i agentów W.I.N.A. Gdy zaczynałam tę książkę miałam...

Na początku zasady były proste.
Każdy człowiek,wierzący w Boga,miał swojego Anioła Stróża.
Potem ludzi zaczęło przybywać,a Aniołów-brakować.
W świecie rygorystycznych zasad skrzydlaci,aby przetrwać,musieli kombinować.
Niezwykle pomocny w tej dziedzinie okazał się być Loki-nordycki bóg kłamców i oszustów.
Aby zapobiec nadużyciom,utworzono jednostkę specjalną W.I.N.A.,której...

Nie chciałam rozstawać się z Kłamcą, dlatego chwyciłam za tę książkę. Pierwsza połowa mi się jakoś dłużyła. Dopiero druga mnie na tyle wciągnęła, że ciężko było się od „Stróżów” oderwać. Akcja toczy się m.in. w USA i Portugalii, jednak najczęściej w Polsce (we Wrocławiu). We wszystkich miejscach oczywiście pojawia się Loki i robi niezłą rozróbę.
W tej książce autor...

Pierwszy kontakt z twórczością Ćwieka i po tej książce mogę stwierdzić, że na pewno nie ostatni. Przeczytana za jednym podejściem. Nie mogę doczekać się kuriera z drugą częścią.

Powrót do Ćwieka i to w dobrym wydaniu.Loki Bóg kłamstwa I Aniołowie.
Jest akcja i w Opolu i USA.
Zabawna książka,

Dyskusje