Unscripted: Life, Liberty, and the Pursuit of Entrepreneurship

Okładka książki Unscripted: Life, Liberty, and the Pursuit of Entrepreneurship MJ DeMarco
Okładka książki Unscripted: Life, Liberty, and the Pursuit of Entrepreneurship
MJ DeMarco Wydawnictwo: Viperion Publishing Corp biznes, finanse
biznes, finanse
Unscripted: Life, Liberty, and the Pursuit of Entrepreneurship
Viperion Publishing Corp
2017-05-23
2017-05-23

Gdyby nie istniała ksiazka tego samego autora pt. Fastlane milionera, ktora jest pierwszą ksiazka tegoż autora, dałbym wyzsza ocene.
Niestety ta pozycja wydaje sie być jedynie nabijaniem kasy dla autora, ktoremu udalo sie zawojować rynek swoją pierwszą książką - ktora mimo wielu zastrzezen i tak byla najlepsza jaka w zyciu czytalem i tę warto przeczytać.
Pozycja Unscripted jest niestety niemal kopią poprzedniej fastlane. Padają tam czasem nawet te same frazy.
Bardzo zaluję ze ją kupiłem, choc dlugi czas sie wahałem. „Fastlane” wyczerpał temat, a „Unscripted” to niestety jej (znów opasłe) powielenie, nie wnoszące nic nowego.

Pozycja Unscripted...

📚 "Unscripted: Życie, wolność, przedsiębiorczość" - Książka, która stawia trudne pytania dotyczące sensu życia i rutyny pracy, w której wiele osób się utknęło. Autor przedstawia kulturowy skrypt, który przygotowuje nas do służebności, zatracając marzenia i ambicje na rzecz płacenia rachunków i oczekiwania na weekend.

💡 Książka kwestionuje tradycyjny model pracy od dziewiątej do piątej, wykazując, że można odejść z tego schematu i osiągnąć życiową wolność poprzez przedsiębiorczość.

🔍 Autor namawia do odejścia od powszechnego skryptu życia, który nie prowadzi do spełnienia i radości. Zamiast tego zachęca do pokazania środkowego palca Wall Street, pozbycia się utartych schematów i dążenia do samodzielnej kontroli nad życiem.

🏆 Książka dostarcza inspiracji dla tych, którzy chcą zmienić swoje podejście do pracy i życia oraz poszukują alternatywnych dróg osiągnięcia sukcesu.

💼 Rozdziały poświęcone szukaniu pomysłów na biznes są szczególnie interesujące, ukazując nietypowe podejście do rozwiązywania problemów i osiągania sukcesu w przedsiębiorczości.

💡 Książka nie jest typowym poradnikiem, ale raczej egzystencjalną opowieścią o przedsiębiorczości i sposobach na osiągnięcie sukcesu.

📈 Przemyślenia autora pomagają zrozumieć, że życie może być pełne sensu, jeśli zrezygnujemy z konformizmu i podejmiemy ryzyko w biznesie.

🔥 Podobnie jak w książce "Fastlane Milionera," autor prezentuje wizję życia poza schematami, skupiając się na przedsiębiorczości jako ścieżce do wolności finansowej.

#Unscripted #Życie #Wolność #Przedsiębiorczość #SensŻycia #Praca #Rutyna #Weekend #ZmianyŻyciowe #Skrypt #WolnośćFinansowa #PrzedsiębiorczośćNieKonformizm #Inspiracja #Biznes #Przedsiębiorczość #Książka #OdkrywanieNowychMożliwości #AlternatywnaŚcieżka #Motywacja #Sukces #EgzystencjalnePrzemyslenia #KontrolaŻycia #Finanse #RozwójOsobisty #Copywriter #RekomendacjaKsiążki

💡 Książka kwestionuje tradycyjny model pracy od...

MJ DEMACRO zawarł wiele informacji w swoim opasłym dziele, począwszy od dysonansu, że coś jest w naszym życiu nie tak oraz świadomości tego wszystkiego do przedstawienia alternatywy jak wyrwać się z niewolniczego życia przygotowanego dla nas w postaci skryptu(opisanego w dość obszerny i szczegółowy sposób).za pomaca wykorzystania przedsiębiorczości, a później ochronie majątku i sposobie jego pomnażania. Wspomniana przedsiębiorczość zajmuje największa cześć książki, autor nie unika wielu swoich nowatorskich określeń typu TUNEF, CENTS, stary FASTLINE itd. Wszystkie elementy przedsiębiorczości, a jest ich 5 są niezbędne do nowego życia dzięki dochodowi pasywnemu.

Mimo ogromu tez i systemów, które w książce nierzadko się pokrywały, ciężko znaleźć luki w logice autora. Wszystko wydaje się spójne i realne. Książka powstawała 3 lata, więc jakość jest zauważalna, a mój komentarz jest efektem produktokreacji :) Śmiało można po nią sięgnąć planując swój własny biznes. Sam jeszcze pracuję na etacie, ale mam zamiar to zmienić.

Jedyne do czego można się przyczepić to jakość polskiego tłumaczenia, np mam poważne wątpliwość co do przetłumaczenia słowa bias jako stronniczość zamiast uprzedzenia, a jest to ważne określenie w schemacie 3 B (beliefs, bias, bull shit),do tego literówki itp. Poza tym MJ trochę zaszalał i wrzucił 50 centa do swoich przykładów bankructwa. Szkoda tylko, że nie wie, iż 50 cent specjalnie zgłosił swoją upadłość, aby nie płacić 5mln kary za sex taśmy. Zmniejsza to dla mnie wiarygodność całej książki, nie będę wszystkiego i wszystkich sprawdzał. W dodatku podał przykład Phelps jako pływaka, który zasuwał samotnie od 4 rano na basenie robiąc z niego ofiarę i przedstawiając jego wielkie poświęcenie w drodze do sukcesu. Szkoda tylko, że zapomniał o tym, iż Mike Phelps cierpiał na ADHD wiec pływanie dla niego przed szkołą było wybawieniem. Przedstawiłem tutaj tylko dwa przykłady naciągnięcia faktów pod swoje tezy, które mimo to i tak wydają się prawdziwe.

Podsumowując, książka zwiększająca świadomość swojego życia, warta swojej ceny. Jednak lepiej nie wierzyć w każda przedstawiona historyjkę i zwyczajnie myśleć samemu (co zreszta sam zaleca autor). Aha, i nie znajdziecie tam żadnego skrótu, do bogactwa. Takiego zwyczajnie nie ma.

Książka zachęca nas do zmiany myślenia o naszym życiu i wyrwaniu się z modelowego trybu pracuj - konsumuj. Mimo wszystko, nie są to jednak bardzo odkrywcze spostrzeżenia i dla osób mających już kontakt z podobnymi lekturami, nie będzie to jakaś nowa wiedza.
Podwyższyłem swoją ocenę za rozdziały poświęcone szukaniu pomysłów na biznes, ponieważ spojrzenie w ten sposób na problemy było dla mnie ciekawe.

Jestem negatywnie zaskoczony. Po przeczytaniu "Fastlane milionera", myślałem że będzie kolejny HIT, a zdaje się być marną kontynuacją. Słabo.

Bardzo dobra ksiazka o przedsiebiorczosci i pewnego rodzaju Matrixie w jakim zyjemy. To nie jest poradnik step-by-step jak stworzyc biznes, ale raczej egzystencjalna opowiesc o przedsiebiorczosci w ogole i jak nalezy sie do niej zabierac. Stad tez, w ksiazce znajduja sie ogolne zasady zaprojektowania przyszlego biznesu wg formuly autora w taki sposob, aby w konsekwencji pewnego procesu moc osiagnac sukces.
W kontekscie innej ksiązki autora pt. Fastlane Milionera w mojej ocenie, nalezaloby przeczytac najpierw Unscripted w ktorym prezentuje pewien ogolny paradygmat a nastepnie Fastlane.
Od strony literackiej MJ DeMarco ma bardzo dobre pioro, takze polecam...

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 2 min):

Lub do przeczytania: