W świętokrzyskiej partyzantce

biografia, autobiografia, pamiętnik
1971-01-01
DWS okupacja niemiecka BCh partyzantka polska ruch oporu ludowy ruch oporu

Bardzo fajne wspomnienia - autor wspomina generalnie o wszystkim - konflikcie i małych przepychankach z AK (kradzieży broni dokonywanej głownie przez BCh ale zdarzało się i w drugą stronę, rozpędzaniu zgromadzeń ludowców etc) z NSZ (bez zbytecznych a typowych dla epoki połajanek (głównie dwustronne kradzieże broni) oraz wewnętrznie w samym BCh (głównie pospolity bandytyzm...

• 07 Świętokrzyskie - regionalia

Dodaj cytat z książki W świętokrzyskiej partyzantce