rozwińzwiń

The Missing Ones

Okładka książki The Missing Ones Patricia Gibney
Okładka książki The Missing Ones
Patricia Gibney Wydawnictwo: Bookouture Cykl: Lottie Parker (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
424 str. 7 godz. 4 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Cykl:
Lottie Parker (tom 3)
Wydawnictwo:
Bookouture
Data wydania:
2017-03-16
Data 1. wydania:
2017-03-16
Liczba stron:
424
Czas czytania
7 godz. 4 min.
Język:
angielski
Tagi:
thiller sensacja kryminał zabójstwo psychopata psychopaci tajemnica
Średnia ocen

0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
927
454

Na półkach:

Dotrwaj tylko do końca tej historii, a jej efekt cię zaskoczy.

Książka autorstwa Patricji Gibney, znana w Polsce pod tytułem "Dzieci Mroku", to wciągający thriller, który z pewnością spełni oczekiwania miłośników gatunku. Autorka w fachowy sposób splata wątki kryminalne, psychologiczne oraz społeczne, tworząc niezwykle emocjonującą i refleksyjną historię.

Główną bohaterką powieści jest detektyw Lottie Parker, która zostaje wezwana do prowincjonalnego miasteczka Ragmullin, gdzie dochodzi do tajemniczej śmierci pewnej kobiety. Wkrótce dochodzi do kolejnego tajemniczego zgonu. Ofiar w tej historii jest jednak znacznie więcej, a jej świadkowie żyją w otoczeniu strachu, nienawiści i lęku. Tymczasem odkrycie charakterystycznego tatuażu na ciałach ofiar wskazuje na powiązanie między nimi, a to z kolei prowadzi śledczych do Domu Świętej Anieli - dawnej placówki dla dzieci, związanej niejako również z historią rodziny Lottie. To sprawia, że dla detektyw Parker sprawa staje się nie tylko zawodowa, lecz także bardzo osobista.

Kiedy inspektor odkrywa związek między obecnymi morderstwami a niewyjaśnionymi zbrodniami sprzed lat, dramat się pogłębia, zwłaszcza gdy dwaj nastoletni chłopcy nagle znikają. Wraz ze swoim zespołem Lottie rozpoczyna skomplikowane śledztwo, próbując odkryć labirynt kłamstw, tajemnic i zdrad, które prowadzą do dramatycznych wyborów życiowych głównej bohaterki oraz jej trudnych relacji rodzinnych. Fabuła powieści stopniowo odsłania też i jej przeszłość, rzucając światło na dramatyczne wybory i trudności w relacjach z najbliższymi.

Jednym z kluczowych wątków książki jest ukazanie złożoności ludzkiej natury oraz konsekwencji popełnianych decyzji. Autorka nie unika trudnych tematów, poruszając kwestie przemocy domowej, uzależnień oraz traumy z dzieciństwa. Wszystko to doskonale wpisuje się w klimat mrocznego thrillera, w którym tajemnice każdego z bohaterów stopniowo wychodzą na światło dzienne, prowadząc do zaskakujących zwrotów akcji. Jednak "Dzieci Mroku" to nie tylko pasjonująca historia kryminalna, ale także głęboko poruszający obraz oparty na prawdziwym irlandzkim skandalu w kościele katolickim. Powieść ta rysuje obraz krzywdy i bezsilności dzieci, ukazując wstrząsające tajemnice, których odkrycie wzbudza ogromne emocje u czytelnika.

Niestety niektórzy czytelnicy mogą odczuwać pewne zastrzeżenia co do tempa akcji czy budowania postaci. Warto jednak zwrócić uwagę, na fakt, że wątki jakie podjęte są w powieści nie zasługują na pobieżne traktowanie, a jej bohaterowie... No cóż, to dopiero pierwsza część serii z Lottie Parker w roli głównej. Ja osobiście bardzo chcę poznać kolejną jej historię. Pomimo więc tych drobnych mankamentów, uważam, że to solidna propozycja dla miłośników gatunku, którzy cenią sobie złożone historie kryminalne z silnym podłożem emocjonalnym. Ludzkie historie. I nawet jeśli nie wciągną one nas na tyle, by zarwać dla nich noc, to trwanie w jej fabule pozwoli wraz z jej końcem poczuć nam rosnąca satysfakcję z lektury. Tak było w moim przypadku, może więc i wam się spodoba, a wtedy już tylko zostanie nam czekanie na cd.

Może się nawet okazać, że wkrótce Patricia Gibney zagości na stałe w mojej domowej biblioteczce , tuż obok Abbott, Lackberg i innych irlandzkich pisarzy, których coraz więcej na tej półce.

Dotrwaj tylko do końca tej historii, a jej efekt cię zaskoczy.

Książka autorstwa Patricji Gibney, znana w Polsce pod tytułem "Dzieci Mroku", to wciągający thriller, który z pewnością spełni oczekiwania miłośników gatunku. Autorka w fachowy sposób splata wątki kryminalne, psychologiczne oraz społeczne, tworząc niezwykle emocjonującą i refleksyjną historię.

Główną...

więcej Pokaż mimo to

avatar
214
119

Na półkach: ,

Bardzo dobra książka, którą czytałam z zapartym tchem. Nie jest to lektura, którą czyta się szybko i przyjemnie, ponieważ porusza bardzo trudne tematy, ale napisana jest w sposób, który nie pozwala oderwać się od książki.

W katedrze znalezione zostaje ciało kobiety. Inspektor Lottie Parker wraz ze swoim zespołem rozpoczyna śledztwo. W niedługim czasie znalezione zostają kolejne zwłoki. Jest to mężczyzna, którego ciało zawisa na drzewie przy jego domu. Czy ofiary łączy coś więcej poza miejscem, w którym razem pracowały? Dlaczego oboje mają na nogach podobny tatuaż? I co wspólnego z morderstwami ma dawny sierociniec - Dom Świętej Anieli?

Autorka wnikliwie przedstawia postacie, nadając im głębię i złożoność psychologiczną, co sprawia, że czytelnik z łatwością się z nimi identyfikuje. Starannie wykreowała nie tylko główną bohaterkę, Lottie Parker, ale także solidnie rozwinęła inne postacie występujące w książce.
Inspektor Parker to silna kobieta, która musi radzić sobie z własnymi problemami rodzinymi i osobistymi tragediami, jednocześnie stawiając czoła niebezpieczeństwom zawodowym. Jej postać jest bardzo realistyczna, co sprawia, że czytelnik łatwo się z nią utożsamia.

Fabuła książki jest dobrze skonstruowana, pełna zwrotów akcji, co utrzymuje czytelnika w stałym napięciu. Gibney doskonale balansuje pomiędzy wątkami kryminalnymi a osobistymi dramatami bohaterów, tworząc kompleksową historię, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony.
To powieść wyróżniająca się bogatym zarysem fabularnym, głębokimi postaciami oraz atmosferycznym środowiskiem. Gibney zapewnia czytelnikom intensywną podróż przez mroczne zakamarki ludzkiej natury, nie tylko poprzez centralne śledztwo, ale także poprzez osobiste konflikty i tajemnice bohaterów.

Podsumowując, "Dzieci mroku" to solidna powieść kryminalna, która zaskakuje, porusza i trzyma w napięciu. Dla fanów gatunku, zwłaszcza tych poszukujących głębszych psychologicznych aspektów kryminału, jest to lektura godna polecenia!

Bardzo dobra książka, którą czytałam z zapartym tchem. Nie jest to lektura, którą czyta się szybko i przyjemnie, ponieważ porusza bardzo trudne tematy, ale napisana jest w sposób, który nie pozwala oderwać się od książki.

W katedrze znalezione zostaje ciało kobiety. Inspektor Lottie Parker wraz ze swoim zespołem rozpoczyna śledztwo. W niedługim czasie znalezione zostają...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1275
946

Na półkach: , ,

“Dzieci mroku” autorstwa Patricii Gibney to pierwszy tom cyklu kryminalnego z silną, choć skomplikowaną kobiecą postacią śledczej Lottie Parker.

Historia toczy się na przełomie grudnia 2014/stycznia 2015 roku w niewielkim irlandzkim miasteczku. Chwilę po świętach Bożego Narodzenia ktoś morduje około 50letnią kobietę w kościele. My wiemy, że chwilę przed śmiercią była niespokojna, chciała dojść do jakiejś prawdy, której poszukiwania zaprzątały ją od lat, nie wiedzą jednak tego śledczy. Dla nich kobieta to enigma - choć szybko poznają jej imię, to okazuje się, że nie miała żadnej rodziny, przyjaciół, a w jej domu brak jakichkolwiek śladów po wspomnieniach… Sprawa się jeszcze mocniej komplikuje, gdy pada druga ofiara, a historia zdaje się w jakiś sposób powiązana z wydarzeniami sprzed trzydziestu lat…

Akcja powieści rozgrywa się w przeciągu ośmiu dni śledztwa, które obserwujemy w narracji trzecioosobowej z kilku perspektyw. Oczywiście ta główna to perspektywa Lottie, bohaterki skomplikowanej, która stara się łączyć życie zawodowe z opieką nad trójką nastolatków, jednocześnie przechodząc żałobę. Solidności w pracy jednak z pewnością odmówić jej nie można, to uparta śledcza, która łatwo nie odpuszcza. Intryga zbudowana jest dobrze, skupiona na śledztwie, nie ma miejsca na makabrę, ba! to kolejny kryminał, w którym do dostarczenia czytelnikowi emocji nie trzeba uciekać się do przekleństw. Tematycznie jednak jest trudny, to historia o krzywdach niewinnych, o grzechach tych. którzy od grzechów powinni być czyści. Dobry start w serię, przy której myślę, że będziemy się długo dobrze bawić! Oceniam na mocne 7/10, więcej napisałam tu: https://www.kryminalnatalerzu.pl/2024/03/dzieci-mroku-patricia-gibney.html

“Dzieci mroku” autorstwa Patricii Gibney to pierwszy tom cyklu kryminalnego z silną, choć skomplikowaną kobiecą postacią śledczej Lottie Parker.

Historia toczy się na przełomie grudnia 2014/stycznia 2015 roku w niewielkim irlandzkim miasteczku. Chwilę po świętach Bożego Narodzenia ktoś morduje około 50letnią kobietę w kościele. My wiemy, że chwilę przed śmiercią była...

więcej Pokaż mimo to

avatar
783
781

Na półkach:

„Dzieci mroku” to niezwykle poruszająca historia utkana na kanwie irlandzkiego skandalu w kościele katolickim. To powieść nakreślona na fundamencie krzywdy i dziecięcej bezbronności, przepełniona tajemnicami, których odkrywanie przynosi czytelnikowi ogromne emocje. W końcu to książka, która odsłoni latami skrywane kłamstwa i złożoność ludzkiej natury

W nawie katedry zostają znalezione zwłoki kobiety, niedługo po tym wydarzeniu policja otrzymuje zgłoszenie o śmierci jej współpracownika. Sprawą zajmuje się Inspektor Lottie Parker. Podjęte śledztwo prowadzi do Domu św. Anieli, będącego przed laty sierocińcem i domem dla młodziutkich dziewcząt z dziećmi. Jak się w trakcie lektury okazuje podjęty trop ma związek z przeszłością inspektor Lottie Parker…

Historia prowadzona dwutorowo, z jednej strony opisująca czasy współczesne, z drugiej lata siedemdziesiąte XX wieku. Przeplatając te dwie płaszczyzny autorka porusza trudne i poważne tematy. Opisy, szczególnie te zaprezentowane jako wspomnienia, obejmujące lata siedemdziesiąte szokują i niejednokrotnie budzą lęk.

„Dzieci mroku” to historia zanurzona w mocnych emocjach. Patricia Gibney prezentuje nam kryminał, którego kolejne rozdziały coraz mocniej wciągają czytelnika w prowadzone śledztwo, a podczas lektury rodzi się współczucie dla ofiar i ogromna nienawiść dla oprawców. Nie zabraknie tutaj emocji, dreszczy na plecach i zagadki, której rozwiązanie nie tyle zaskoczy ile szokuje!

Autorka nakreśliła historię niezwykle absorbującą, angażująca, poruszająca i wstrząsająca! Z niecierpliwością czekam na drugi tom tej serii.

„Dzieci mroku” to niezwykle poruszająca historia utkana na kanwie irlandzkiego skandalu w kościele katolickim. To powieść nakreślona na fundamencie krzywdy i dziecięcej bezbronności, przepełniona tajemnicami, których odkrywanie przynosi czytelnikowi ogromne emocje. W końcu to książka, która odsłoni latami skrywane kłamstwa i złożoność ludzkiej natury

W nawie katedry...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1250
1248

Na półkach:

Detektyw Lottie Parker to bohaterka, z którą warto się zaprzyjaźnić. Patricia Gibney to irlandzka autorka wielotomowego cyklu o detektyw Lottie Parker, której twórczość warto poznać. Cyklu, który osiągnął już miano bestsellera. I to nic dziwnego, gdyż „Dzieci mroku”, czyli pierwsza część serii, to kryminał, thriller, który wprawi serca czytelników w szybsze bicie, a napięcie i ekscytacja będą nabierać na sile z każdą przekładaną stroną. Sprawa, której podejmie się pani detektyw spędzi jej sens z powiek, bowiem pewne wątki prowadzić będą do jej prywatnego życia. Takie połączenie gwarantuje nam pełną ekscytację podczas czytania tej książki.
„Dzieci mroku” to thriller, który w maksymalnym stopniu pochłania naszą ciekawość. To historia, która elektryzuje nasze emocje z maksymalną siłą. A to za sprawą tajemniczości i zbrodni, które budzą pewne demony z przeszłości. Demony, które również pozostawiły ślad w psychice detektyw Lottie Parker.
Pewnego dnia w katedrze odkryto ciało kobiety. Lecz to nie koniec zbrodni w tej okolicy bowiem chwilę później, znaleziono młodego mężczyznę zwisającego na drzewie przed jego domem. Mianownikiem wspólnym tych dwóch zbrodni jest tatuaż, na nogach obu ofiar. Czyżby był to symbol mordercy? Jego podpis? Czy ponownie uderzy? Tego dowiecie się podczas lektury trzymającego w napięciu thrillera „Dzieci mroku”.
Jak się okazuje, odkrywając kolejne elementy tej mrocznej historii, natrafiamy na ślad wiodący nas do dawnego sierocińca. Co takiego wydarzyło się w Domu Świętej Anieli? I dlaczego ten trop związany jest z przeszłością detektyw Lottie Parker? Czy w związku z tym będzie ona potrafiła stanąć na wysokości zadania i odkryć tę mroczną prawdę? Czy jej osąd sytuacji będzie wiarygodny? Warto się o tym przekonać i sięgnąć po pierwszą część cyklu z udziałem tej bohaterki. A gdy dodam, że w momencie, gdy detektyw znajduje nić łączącą ofiary z niewyjaśnionymi morderstwami sprzed lat, to tylko podgrzeję Waszą ciekawość. Co więcej, gdy dorzucę jeszcze fakt o zniknięciu dwóch nastoletnich chłopców, to już wiadomo, że nie muszę zachęcać Was dłużej do sięgnięcia po „Dzieci mroku”.
Patricia Gibney zarysowała historię pełną mroczności, tajemniczości, w której znaki zapytania mnożą się. A my zawładnięci chęcią odkrycia jej wszystkich elementów zanurzamy się w lekturze. Gdy już tylko odkryjemy tę prawdę, będziemy wstrząśnięci, zszokowani. A to w doskonale skrojonym thrillerze jest sprawą pożądaną. Dlatego też z całym czytelniczym sercem pożądam kolejnych części z udziałem detektyw Lottie Parker w roli głównej. I jestem przekonany, że nie jestem odosobniony w tym oczekiwaniu oraz uznaniu wobec kreatywności irlandzkiej pisarki.
Książka „Dzieci mroku” ukazała się nakładem Wydawnictwa Bukowy Las

Detektyw Lottie Parker to bohaterka, z którą warto się zaprzyjaźnić. Patricia Gibney to irlandzka autorka wielotomowego cyklu o detektyw Lottie Parker, której twórczość warto poznać. Cyklu, który osiągnął już miano bestsellera. I to nic dziwnego, gdyż „Dzieci mroku”, czyli pierwsza część serii, to kryminał, thriller, który wprawi serca czytelników w szybsze bicie, a...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1675
656

Na półkach:

Prosto napisany kryminał. Przestępstwo, śledztwo, monotonne wyjaśnianie i naiwnie przedstawione wątki z życia bohaterów.

Prosto napisany kryminał. Przestępstwo, śledztwo, monotonne wyjaśnianie i naiwnie przedstawione wątki z życia bohaterów.

Pokaż mimo to

avatar
524
482

Na półkach:

Jak na debiut to ho, ho… Zbrodnie przeplatane makabrycznymi wspomnieniami wydać by się mogły przesadnie drastyczne, nieprawdopodobne, ale niestety, znając współczesne odkrycia w historii Irlandii jak i Kanady, to historia staje się bardziej realna.
Rozwiązanie za bardzo zagmatwane, ale ogólnie chętnie sięgnęłabym p więcej tej autorki.

Jak na debiut to ho, ho… Zbrodnie przeplatane makabrycznymi wspomnieniami wydać by się mogły przesadnie drastyczne, nieprawdopodobne, ale niestety, znając współczesne odkrycia w historii Irlandii jak i Kanady, to historia staje się bardziej realna.
Rozwiązanie za bardzo zagmatwane, ale ogólnie chętnie sięgnęłabym p więcej tej autorki.

Pokaż mimo to

avatar
2
2

Na półkach:

Stosunek głownej bohaterki do własnych dzieci każe się zastanowić gdzie jest opieka społeczna..Gdyby nie bohaterka i jej irracjonalne i głupie zachowania książka byłaby ciekawa

Stosunek głownej bohaterki do własnych dzieci każe się zastanowić gdzie jest opieka społeczna..Gdyby nie bohaterka i jej irracjonalne i głupie zachowania książka byłaby ciekawa

Pokaż mimo to

avatar
380
376

Na półkach:

Świetna książka. Trzymająca w napięciu. Polecam

Świetna książka. Trzymająca w napięciu. Polecam

Pokaż mimo to

avatar
936
714

Na półkach:

Mówi się- kiedyś to były czasy.
Ale czy zawsze były one dobre?czy warte wspomnienia? czy raczej zagrzebania jak najgłębiej pod powierzchnią koszmaru?
🔸️
Lata 70-te. Dom św. Angeli. Przytułek. Wystraszone dziecięce oczy z przerażeniem śledzą, gdy zwłoki ich kolegi są zakopywane. Które z nich będzie następne?

Lata współczesne. W katedrze zostaje znalezione ciało kobiety. Niedługo po tym zostają znalezione zwłoki mężczyzny, z którym pracowała. Oboje mieli taki sam tatuaż.Co oprócz pracy i tatuażu łączyło tych dwoje? Jaka tajemnica doprowadziła do ich śmierci?
Trop prowadzi do mrocznej historii przytułku św. Angeli.

Historia jedenastoletniej dziewczynki molestowanej przez księdza pod nosem rodziców, a potem oddanej wraz noworodkiem do przytułku, by tam nauczyli ją to moralność, czystość, posłuszeństwo, poruszyła mnie do głębi.Całą sobą chciało mi się krzyczeć - NIE. Chciałam szarpnąć jej rodziców, potrząsnąć nimi, otworzyć im oczy. Chciałam ich ukarać, bardziej niż zostało ukarane to dziecko.
A takich historii jest całe mnóstwo.
🔸️
Kiedyś już się spotkałam z tematyką przytułków prowadzonych w Irlandii (film- Siostry Magdalenki) i to nie są odległe czasy średniowiecza, ale druga połowa XX wieku. Wstyd niechcianych dzieci z nieplanowanych ciąż, dzieci sprawiających kłopoty, oddawanych jak niepotrzebną rzecz, na pastwę tych, którzy rzekomo niosą pomoc. Siostry zakonne, księża… przerażające.
🔸️
Słuchając audiobooka trochę pogubiłam się w ilości nieboszczyków i nazwisk.Może czasami nużące były opisy śledztwa i troszkę zagmatwania.
Momentami absurd postaci pani inspektor bawił i niesmaczył i zastanawiał ile jeszcze?jak długo? Trochę to niedopracowane było, nie do końca dobrze zrealizowane.
Idiotyzmy level hard. Za dużo głupot, które być może miały za zadanie mocno nakreślić tę postać,ale tylko sprawiły, że jest mało realna, zbyt męcząca. Albo ja nie rozumiem kreacji tej bohaterki.
Ale, pomijając panią inspektor, książka wciąga,historia porusza. Zakończenie może nie tyle mnie zaskoczyło, co wzbudziło sporo emocji.
Bardziej klasyczny kryminał niż thriller.
To nie żadna nowość, bo to “premiera”sprzed czterech lat😄 ale chciałam się wypowiedzieć😛.
@wydawnictwoniezwykle

Mówi się- kiedyś to były czasy.
Ale czy zawsze były one dobre?czy warte wspomnienia? czy raczej zagrzebania jak najgłębiej pod powierzchnią koszmaru?
🔸️
Lata 70-te. Dom św. Angeli. Przytułek. Wystraszone dziecięce oczy z przerażeniem śledzą, gdy zwłoki ich kolegi są zakopywane. Które z nich będzie następne?

Lata współczesne. W katedrze zostaje znalezione ciało kobiety....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    345
  • Przeczytane
    263
  • Posiadam
    57
  • 2018
    13
  • 2021
    11
  • 2019
    8
  • Legimi
    7
  • Ulubione
    6
  • Thriller/sensacja/kryminał
    6
  • Ebook
    5

Cytaty

Więcej
Patricia Gibney Zaginieni Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także