Ksiądz Rafał. Koniec świata

Esprit
2018-04-27
2018-04-27
ksiądz Rafał Gródek

Czekam na kolejną, czwartą część.

Czekam na kolejną, czwartą część.

Cała seria może nie wybitna, ale ma w sobie coś takiego, że chce się czytać dalej kolejne tomy. Szkoda tylko, że nie ma kolejnej części i nie jest doceniana przez innych. Gorąco polecam

Smutek mnie ogarnął gdy ukończyłam czytać książkę.Polubiłam literackiego księdza i jego parafian. Ich wspólne perypetie życiowe entuzjastycznie śledziłam przez trzy tomu.Ten idealnie zamyka całą zacną trylogię.Chciałabym móc kiedyś do niej powrócić. Polecam.

Grabski pozamiatał. Tego co zrobił, nie da się opisać słowami. Jestem w szoku i mam dreszcze, serio. Dawno finał książki nie wywołał u mnie takich emocji! Gdybym mogła, pokłoniłabym się w pas panu Maciejowi za to, w jaki sposób zaprezentował naturę ludzką. no majstersztyk. CHCĘ JESZCZE!!!!!!!!!!!!!!!

Fajna.

Fajna.

Długo czekałam na część trzecią, oj warto było! Cóż miejmy nadzieję, że Autor zaszczyci nas kontynuacją!

Bardzo się ucieszyłam widząc na półce bibliotecznej trzeci tom "Księdza Rafała". Cudownie było wrócić do Gródka, ale rozwój wypadków w książce niezwykle mnie zaskoczył i zasmucił. Wartka akcja, wyraziste postacie, jak w dobrym kryminale :)

Moja opinia dotycząca całej serii:

"Ksiądz Rafał" to bardzo dobrze oddająca klimat opowieść o perypetiach mieszkańców małego miasteczka gdzieś w Polsce pod koniec zeszłego stulecia.Odrobinę przywodzi na myśl "Mały światek Don Camilla" Giovannino Guareschiego.
Ciekawie było dla mnie wrócić do czasów i realiów mojego wczesnego dzieciństwa.Chociaż seria kończy się porażką głównego bohatera, mimo wszystko zakończenie napawa nadzieją.
Całą serię czyta się rewelacyjnie!

Moja opinia dotycząca całej serii:

Jestem absolutną fanką serii o ks. Rafale i ze względu na język, jakim są pisane te książki i ze względu na postać głównego bohatera - mądrego księdza, który godzi, choć czasem i kłóci, całą wieś, ale jest też przy tym człowiekiem, który sam ma wiele sobie do zarzucenia. Bohater jest przez to autentyczny.
Książkę jak zwykle pochłonęłam za jednym razem.

Książkę jak zwykle pochłonęłam za jednym razem.

Chyba najlepsza część z całej serii, choć właściwie wszystkie oceniłem tak samo wysoko. Nie wiem czy autor ją napisał po latach, tak długo zwlekał, czy po prostu miał problem z jej wydaniem.

• Przeczytane w 2018

Maciej Grabski Ksiądz Rafał. Koniec świata Zobacz więcej