Dlaczego motyl zjada muchę. Ewolucyjne opowieści o motylach i ćmach

Krzysztof Pabis Wydawnictwo: CiS flora i fauna
CiS
Entomologia owady biologia ewolucyjna
flora i fauna
Entomologia owady biologia ewolucyjna

Imponująca bibliografia, skarbnica wiedzy, co prawda część treści pominęłam bo była dla mnie zbyt szczegółowa, ale dla fana lepidopterologii to strzał w dziesiątkę :)

Na półkach: , , , , ,

Książka dość rzetelna jeżeli wziąć pod uwagę wiedzę i pasję autora, natomiast niekoniecznie jest lekturą fascynującą. Zachodzi tu taki efekt "wow" - za dużo ciekawostek naraz zwyczajnie zobojętnia czytelnika na ich wspaniałość.

Autor w cudowny sposób przedstawił nam złożoność świata motyli oraz różnorakie cuda w nim zachodzące. Takie rzeczy jak drapieżne gąsienice, motyle...

Książka bardzo ciekawa, rzetelna, szczegółowa i dla laika może być trochę przytłaczająca. Do tego dochodzi drobny druk, który jest uciążliwy.

Ogólnie jestem na tak, szczególnie jeśli jest się fanem lepidopterologii. Czy polecam? Nie powiedziałabym, że jest to lektura dla każdego.

Świetna pozycja dla tych, którzy już motyle lubią, jak i dla tych dopiero zaczynających się interesować nimi. Mnóstwo ciekawostek i zaskakujących wyników badań. Bardzo rzetelne i wciągające.

Po przeczytaniu ksiązek Davea Goulsona (polecam) zainteresowałem się owadami. Dlatego też ucieszyłem się z książki o motylach. Jest naprawdę świetna. Całosc czyta się naprawdę dobrze. Szczególnie spodobał mi się rozdział o leniwcach i ćmach zyjących w jego futrze.
Wydanie tylko mogło by być lepsze. Umieszczenie obrazków opisywanych motyli na końcu książki nie jest zbyt...

Tak się jakoś składa, że ogromna większość książek popularnonaukowych wydawanych w Polsce to tłumaczenia z języków obcych. Co ciekawe, dotyczy to również książek typowo przyrodniczych, choć przecież zdolnych przyrodników u nas nie brakuje. Co jeszcze dziwniejsze, wśród wielu wydawanych tego typu książek, brak jest pozycji poświęconej motylom - akurat tej grupie owadów,...

Dyskusje

• Zwierzęta
  • Przyrodnicze
  • Chcę w prezencie
  • Własne
  • Biblioteka
  • 2020

Krzysztof Pabis Dlaczego motyl zjada muchę. Ewolucyjne opowieści o motylach i ćmach Zobacz więcej