Opowiem ci, mamo, co robią psy

Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią psy Paulina Wyrt
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią psy
Paulina Wyrt Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Opowiem Ci mamo literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Opowiem Ci mamo
Nasza Księgarnia
2018-06-20
2018-06-20
28 min.

Okładka książki Kapitan Nauka. Na tropie angielskich słówek Daria Bidzińska, Katarzyna Fus, Katarzyna Kołodziejska, Agata Kopff, Tomasz Kowal, Kamila Kozłowska, Maciej Łazowski, Marcin Minor, Robert Romanowicz, Katarzyna Urbaniak, Paulina Wyrt
Kapitan Nauka.... Daria Bidzińska, Ka...

Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią auta Marcin Brykczyński, Artur Nowicki
Opowiem ci, ma... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Mały atlas pta... Ewa Kozyra-Pawlak, ...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia Izabela Mikrut, Daniel de Latour
Opowiem ci, ma... Izabela Mikrut, Dan...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią mrówki Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński
Opowiem ci, ma... Katarzyna Bajerowic...
Okładka książki Opowiem ci, mamo, skąd się bierze miód Katarzyna Bajerowicz, Marcin Brykczyński
Opowiem ci, ma... Katarzyna Bajerowic...

Czy wiecie, że zapach obiadu jest dla psa ważniejszy niż jego smak, a pierwsze próby udomowienia czworonoga ludzie podejmowali już 30 000 lat temu? Od tamtej pory pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale co tak naprawdę o nich wiemy?

"Opowiem ci mamo. Co robią psy" to nie lada gratka dla małych miłośników czworonogów oraz swoiste kompendium wiedzy o psich zachowaniach i przyzwyczajeniach.

Głównym bohaterem jest Feler, sympatyczny kundelek przygarnięty przez uroczą Lilę, który oprowadza nas po świecie psich obyczajów i obowiązków.
Z książki dowiemy się między innymi jak wyglądał pra pra dziadek współczesnego psa oraz w jaki sposób został udomowiony, poznamy niektóre rasy oraz wyróżniające je szczegóły, odkryjemy sekrety psiego języka i podstawy pielęgnacji.
Jeśli macie w domu małego człowieka, który marzy o tym by mieć psa, ale nie do końca zdaje sobie sprawę z ogromu obowiązków i odpowiedzialności lub dociekliwego malucha bezustanku zasypującego was pytaniami rozpoczynającymi się od "dlaczego" to ta książka jest właśnie dla was.

Więcej na @czytaj.i.baw

Książka należy do serii Opowiem Ci mamo. Jest dużego formatu z twardymi stronami. Niemal w całości są to bogato ilustrowane karty, z małą ilością wierszowanego teksu. Książka ma zachęcać i uczyć opowiadania przez same dzieciaki. Ilustracje są na tyle szczegółowe, że podczas każdego „czytania” możemy znaleźć nowe elementy i zbudować nową historię, dzięki czemu rozwijamy spostrzegawczość dzieci.
Feler, piesek, któremu Lila ofiarowała dom i miłość zabierze was w podróż po psim świecie. Wspólnie odwiedzicie weterynarza, plac zabaw dla zwierząt czy zwierzęcy salon piękności. Nauczycie się, że kot to przyjaciel pas i poznacie jak wiele radości daje czworonożny przyjaciel.

Świetna ! Przy czytaniu tej książki mój maluch doskonale się bawi , rozwiązując zagadki , a zarazem poznając życie znanych i lubianych każdemu psów, w końcu to podobno najlepsi przyjaciele człowieka!Ta książka ma rónwnież barwne i czytelne ilustracje, bardzo polecam!

„Opowiem Ci mamo co robią..” – to jedna z naszych ulubionych serii. Ciekawostki są bardzo szybko przyswajane przez dzieci a sposób wykonania pozwala dorastać razem z nimi. Jeśli więc tematyka dotycząca zwierząt jest wam bliska, przygody kundelka Felera na pewno spodobają się Waszym dzieciom. Polecamy!

Świetna historia pokazująca jak należy opiekować się swoim pupilem, książka pokazuje różne rasy psów i ich zwyczaje, odwiedzimy również miejsca w których najchętniej przebywają, jednym z taki miejsc jest gabinet weterynarza. Książka rozwija spostrzegawczość naszych maluchów, jest twardo stronicowa dzięki czemu przetrwa wielokrotne przeglądanie, a dzięki pięknym ilustracją nasze dziecko na pewno będzie chętnie do niej wracało. Szczerze polecam tą książkę wszystkim dzieciom.

Z książki dzieciaki dowiedzą się wszystkiego o szczekających czworonogach. Na pięknych ilustracjach z wieloma detalami zapisane są zagadki sprawdzające spostrzegawczość małych czytelników. Znajdziemy tu również grę planszową. Wraz z psimi bohaterami książki odwiedzimy wiele miejsc z nimi związanych. Poznamy rasy i ich cechy. Autorka pokazuje też jak należy się psami opiekować.
Książka ta może być świetnym początkiem przygody z psami. Polecam każdemu rodzicowi, który chce zaciekawić dziecko i nauczyć go wielu przydatnych informacji na temat psów.

Jak wiadomo, pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Książka ta pokazuje, że posiadanie tego czworonoga w domu to nie tylko przyjemność, ale i obowiązki, z którymi właściciele muszą sobie radzić. Z czystym sumieniem polecam.

Ciekawa książka dla dzieci, ładne ilustracje, polecam!

Ciekawa książka dla dzieci, ładne ilustracje, polecam!

Psy każdy zna, prawda? Ta książka udowodni wam w przystępny sposób, że niekoniecznie!

W tej książce bliżej przyjrzymy się naszym psiakom. Pokaże jak ciężką pracę wykonują niektóre psy oraz jak się prawidłowo nimi opiekować. Książka jest pięknie ilustrowana i zapewni dziecku wiele rozrywki.

• Dla dzieci
  • Szymuś
  • & - Przeczytane w --- 2019 [52]
  • ..CZYTANIE Z LIDUSZKĄ
  • Dzieci 2021

Dodaj cytat z książki Opowiem ci, mamo, co robią psy