Przeklęci święci

Data 1. wydania:
2017-10-10
Piotr Kucharski
Uroboros
dobro fantasy fantasy dla młodzieży literatura amerykańska nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo odwaga powieść fantasy walka dobra ze złem zło
All the Crooked Saints
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr Kucharski
Inne

Przyjemna, i choć niewiele wnosi do mojego życia, to styl Maggie zawsze dobrze się czyta

Podczas lektury tej książki dobitnie poczułam, że jestem już za stara na tego typu literaturę 🙈 I nie chodzi o to, że jest to powieść przeznaczona dla młodzieży bo często sięgam po takie książki, a serią pani Kańtoch jestem wprost zachwycona.
Nie mogę też stwierdzić, że jest to zła lektura, bo autorka w sposób niezwykły wprowadza czytelnika w świat magii, cudów i objawień....

Bardzo interesująca historia, w ogóle pomysł na książkę jest sam w sobie genialny. Tutaj słowo "święty" nabiera całkiem nowego znaczenia. Każdy ma w sobie jakiś mrok. Mrok jest bardzo niebezpieczny. Jeśli podejmiesz wyzwanie i nie podołasz możesz naprawdę wiele stracić. Ale pamiętaj, nie każdy jest święty i nie każdy święty jest bez skazy...
Książka dostarcza wielu emocji....

Niewiele jest książek, przez które nie udało mi się przebrnąć, a to jedna z nich. Toporny, męczący język. Akcji brak. Choć pomysł ciekawy.

Ależ mi było ciężko z tą książką! Męczyłam się z nią dobre dwa podejścia, a jak już się w końcu zawzięłam, to nawet te 300 stron szło mi niezwykle opornie.
To trudna w lekturze i odbiorze książka. Odnoszę wręcz wrażenie, że autorka próbowała na siłę filozofować i wyszło jej jeszcze gorzej niż gdyby nie próbowała. Z bohaterami w ogóle nie mogłam się związać, a jedynie...

"Przeklęci święci" to jedna z tych książek, które piekielnie trudno jest mi ocenić, a próba uformowania opinii o niej trwa już w mojej głowie kilka dobrych dni. Spróbujmy jednak.

Gdy zaczęłam czytać i zagłębiłam się nieco w historię, uznałam, że prawdopodobnie będzie to jedno z największych książkowych rozczarowań tego roku. Kompletnie nie tego się spodziewałam - opis z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Postanowiłam w tym miesiącu przeczytać coś z innego gatunku niż do tej pory zgodnie z wyzwaniem z LC. Padło na książkę dla młodzieży z gatunku science-fiction.

Wciągnięcie się w historię o cudach i ich konsekwencjach trwało dość długo, najbardziej podoba mi się chyba końcówka i kilka przemyśleń pomiędzy opowieściami o sowach i pustyni.

Jest mi bardzo trudno, co kolwiek powiedzieć o tej książce. Męczyłam się strasznie. Książkę zaczęłam początkiem kwietnia i po połowie książki zamknęłam ją i odłożyłam na półkę, ponieważ kompletnie nie mogłam się wciągnać. Już od samego poczatku przy pierwszych stronach książki zaczęłam się gubić o co tu chodzi. Do książki wruciłam dopiero teraz w czerwcu ... no i dalej nie...

W osadzonej na pustyni osadzie Bicho Raro mieszka rodzina Soria, w której od pokoleń rodzą się Święci. Jedynymi, którzy odwiedzają osadę, ludźmi są pątnicy, przybywają oni, aby doświadczyć cudu i zmienić swoje życie.
Główni bohaterowie Daniel,Beatiz i Joaquin są kuzynami. Daniel pełniący w rodzinie rolę świętego pomaga pątnikom odnaleźć swój mrok i czynić cuda, jednak sam...

Rok 1962. Kolorado.
Mała pustynna osada zamieszkiwana jest przez jedną, wyjątkową rodzinę. W każdym pokoleniu rodziny Soria rodzi się bowiem co najmniej jeden święty.
Czy są to osoby bez grzechu i bez winy? Są zwykłymi ludźmi, którzy mają dar pomagania innym. Dar zsyłania cudów. Ale także wielki mrok i tajemnicę z przeszłości.

Atmosfera książki jest tajemnicza,...

Dyskusje

• 2018