Przeklęci święci

Patronat LC
Maggie Stiefvater
fantastyka, fantasy, science fiction 360 str.
All the Crooked Saints
Data 1. wydania:
2017-10-10
Piotr Kucharski
Uroboros
fantastyka, fantasy, science fiction
dobro fantasy fantasy dla młodzieży literatura amerykańska nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo odwaga powieść fantasy walka dobra ze złem zło

All the Crooked Saints
Piotr Kucharski
Uroboros
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

"Przeklęci święci" to jedna z tych książek, które piekielnie trudno jest mi ocenić, a próba uformowania opinii o niej trwa już w mojej głowie kilka dobrych dni. Spróbujmy jednak.

Gdy zaczęłam czytać i zagłębiłam się nieco w historię, uznałam, że prawdopodobnie będzie to jedno z największych książkowych rozczarowań tego roku. Kompletnie nie tego się spodziewałam - opis z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Postanowiłam w tym miesiącu przeczytać coś z innego gatunku niż do tej pory zgodnie z wyzwaniem z LC. Padło na książkę dla młodzieży z gatunku science-fiction.

Wciągnięcie się w historię o cudach i ich konsekwencjach trwało dość długo, najbardziej podoba mi się chyba końcówka i kilka przemyśleń pomiędzy opowieściami o sowach i pustyni.

Jest mi bardzo trudno, co kolwiek powiedzieć o tej książce. Męczyłam się strasznie. Książkę zaczęłam początkiem kwietnia i po połowie książki zamknęłam ją i odłożyłam na półkę, ponieważ kompletnie nie mogłam się wciągnać. Już od samego poczatku przy pierwszych stronach książki zaczęłam się gubić o co tu chodzi. Do książki wruciłam dopiero teraz w czerwcu ... no i dalej nie...

W osadzonej na pustyni osadzie Bicho Raro mieszka rodzina Soria, w której od pokoleń rodzą się Święci. Jedynymi, którzy odwiedzają osadę, ludźmi są pątnicy, przybywają oni, aby doświadczyć cudu i zmienić swoje życie.
Główni bohaterowie Daniel,Beatiz i Joaquin są kuzynami. Daniel pełniący w rodzinie rolę świętego pomaga pątnikom odnaleźć swój mrok i czynić cuda, jednak sam...

Rok 1962. Kolorado.
Mała pustynna osada zamieszkiwana jest przez jedną, wyjątkową rodzinę. W każdym pokoleniu rodziny Soria rodzi się bowiem co najmniej jeden święty.
Czy są to osoby bez grzechu i bez winy? Są zwykłymi ludźmi, którzy mają dar pomagania innym. Dar zsyłania cudów. Ale także wielki mrok i tajemnicę z przeszłości.

Atmosfera książki jest tajemnicza,...

Skusiła mnie piękna okładka i... wynudziłam się za wsze czasy. Nie mam pojęcia co dokładnie jest z tą książką nie tak, ale nie byłam w stanie wciągnąć się nawet na chwilę! Może to nie ten czas w moim życiu?

Każdy człowiek chciałby otrzymać cud. Tylko z czym to się wiążę? Jakie są tego konsekwencje? Ludzie mają w sobie mrok, a ten cud ma się go pozbyć. Dlatego wszyscy chętni na to zmierzają do Bicho Raro. Tam już od kilku wieków zamieszkują Święcie. To oni sprawiają, że na kogoś przypadnie cud. Jednak nie tylko oni zamieszkują tą okolicę, ponieważ są tam też pątnicy, czyli...

Od wieków w Bicho Raro rodzą się Święci. Są także pątnicy, którzy czekają na cud. Jednak legenda głosi, że jeżeli pomoże się w osiągnięciu cudu, można na siebie ściągnąć mrok. Beatriz, Daniel i Joaquin postanawiają obalić mit i pokazać jak jest naprawdę.
Na wstępie trzeba podkreślić, że powieść jest bardzo dziwna. Czytając dość długo czekałam na rozkręcenie się akcji, w...

2064

„Przeklęci święci” Maggie Stiefvater to obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów realizmu magicznego. Zakochałam się w tej magiczno-baśniowej opowieści o niezwykłych świętych zamieszkujących otoczoną pustynią osadę Bicho Raro.

Na półkach: , , , , ,

Trudno określić tę książkę w paru słowach. Bardzo specyficzne styl pisania dużo porównań, na pewno nie każdemu przypadnie do gustu. Mi osobiście się książka podobała, szybko się ją czyta. Ciekawe podejście do cudów jako takich.

Dyskusje

• 2018