Boeing 747 Classic - Jak rodziła się legenda

Okładka książki Boeing 747 Classic - Jak rodziła się legenda Bartosz Głowacki
Okładka książki Boeing 747 Classic - Jak rodziła się legenda
Bartosz Głowacki Wydawnictwo: Edipresse Seria: Samoloty Pasażerskie Świata technika
technika
Samoloty Pasażerskie Świata
Edipresse
2018-02-22
2018-02-22

W sprzedaży pojawiła się nowa seria wydawnictw lotniczych zatytułowana „Samoloty Pasażerskie Świata”. Według informacji zawartych w pierwszym numerze seria liczyć będzie czterdzieści tomików po 14.99 za sztukę. Pierwszy, szeroko reklamowany opisuje słynnego Jumbo Jeta pierwszej generacji. Co ciekawe partnerem kolekcji jest Skrzydlata Polska. Ze względu na wydawcę, format tomików i ich cenę, wydawnictwo na pierwszy rzut oka kojarzy się z Wielkim Leksykonem Uzbrojenia. Skojarzenie nie do końca pozytywne, gdyż dla mnie teksty p. Mazura były trudnostrawne.
Co mamy w pierwszym tomie SPŚ? Przyzwoity papier, przyjazna grafika i dużo zdjęć, ciekawych, często niezbyt popularnych. Forma przypomina raczej klasyczną minimonografię niż, tak modne ostatnio, broszurki przeładowane ikonografikami, ramkami i innym „marketingowym balastem”. Jest kilka ramek, ale w sam raz. Dla serfujących po necie zwolenników zdjęć HD, kilka reprodukcji będzie na pewno „słabych”, jednak jak na tego typu publikację nie można narzekać.
Autorem tekstu jest znany redaktor Skrzydlatej Polski p. Bartosz Głowacki, co daje nadzieję na przyzwoity tekst. I tak jest w rzeczywistości. Prosty przystępny język, dobrze opowiedziana historia, merytorycznie też w zasadzie poprawnie.
Jest jednak kilka błędów merytorycznych, terminologicznych lub zwykłych językowych.
Ogólnie pozycja ciekawa, idealna dla młodzieży i średnio zaawansowanych entuzjastów lotnictwa. Pozostaje mieć nadzieję, że do kolejnych numerów zarówno Autor, jak i redakcja przyłoży się nieco bardziej, przez co kolekcja będzie na; prawdę wartościową pozycją w biblioteczkach fanów lotnictwa.
Więcej na: https://lot-nisko.blogspot.com/2018/02/samoloty-pasazerskie-swiata.html

2041

Uwielbiam latać, uwielbiam samoloty i kocham wszystkich pilotów :)
W książce jest oczywiście dużo danych technicznych, które mówią mi tyle, co pismo staroegipskie, ale cała reszta super!

Uwielbiam latać, uwielbiam samoloty i kocham wszystkich pilotów :)

• Literatura lotnicza
  • Samoloty pasażerskie świata