Mayday

Okładka książki Mayday
Grzegorz Brudnik Wydawnictwo: Filia Cykl: Aleksander Gall (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Aleksander Gall (tom 1)
Filia
2018-06-06
2018-06-06
samolot katastrofa śledztwo sensacja kryminał thriller

Więcej zwrotów akcji niż w "Modzie na sukces"

Więcej zwrotów akcji niż w "Modzie na sukces"

Wartka, ciekawa akcja, zaskakujące zwroty. Jednak koniec końców trochę przerysowany i przesadzony. Kara dla głównego złoczyńcy adekwatna, ale koncept autora mnie rozbawił. Kto czytał ten wie!

Początek powieści zapowiadał się ciekawie. Incydent lotniczy, dochodzenie itp. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem coraz bardziej zastanawiałem się "co tu się wyprawia?" Kto tu w ogóle jest głównym bohaterem? Czy jest taki? Gdzie toczy się akcja - na wodzie, lądzie, w powietrzu, na pustyni czy pod ziemią? Czy jest państwo na świecie niezaangażowane w tę aferę? Kto jest ojcem? Kto matką? Czy czasami matka nie jest ojcem? Zwroty akcji następowały jeden po drugim i dzieje się tak do ostatniej strony, kiedy to na scenie pojawia się sam..., nieważne. Poziom intrygi w tej powieści niestety znacznie przekroczył poziom absurdu. Mniej więcej od połowy męczyłem się czytając. Zupełnie nie moja bajka.

Nie daję oceny, bo nie zdołałem doczytać tej książki do końca. Nie twierdzę, że jest zła, ale mi jakoś z nią nie było po drodze.

Lubicie bajki ? To "Mayday" będzie w sam raz dla Was i możecie ją śmiało postawić na półce obok Spider-Mana , Hulka i innych superbohaterów dla dzieci . Konwencja tej książki mnoży cuda , pozwala by niemożliwe stało się możliwe , a główna postać miała cechy herosów wszelkiej maści . Na dodatek martwi ożywają , a trup ściele się gęsto .
Wytykanie błędów i nieścisłości przy tej książce jest nieporozumieniem , wszak w bajkach wszystko jest możliwe .
Mimo , że "Mayday" to nie moje klimaty , doceniam jakość pisarstwa pana Grzegorza , dobre tempo i wyobraźnię . Jako wady wymieniłbym "tłum postaci" , wielopiętrową intrygę , zbytnie oddalanie się od realizmu i zagłębianie się w szczegóły techniczne nieistotne dla treści , ale i tak jak na debiut nie jest źle .

Wytykanie błędów i nieścisłości przy...

Początek obiecujący, wiele szczegółów uwiarygadniających akcje, szybkie zwroty i ciekawa fabuła. Od połowy wszystko się plącze, a bohaterzy padają, a potem zmartwychwstają. Ruski film: zabili go i uciekł. Pod koniec już całkiem nie wiadomo co jest prawdą, a co iluzją.

Bardzo fajna książka, której przyjemnie się słucha i mnóstwo się dzieje. Słuchałem jako audiobook i po pierwszych dwóch "scenach" już wiadomo, że będzie dobrze, bo wprowadzenie jest rewelacyjne, a z czasem wszystko zaczyna się spinać.

Wielki szacunek dla autora za "research" tematu, który porusza książka. Szczegółowość opisów i zgłębienie tematu jest rewelacyjne i poza świetną historią można się mnóstwo dowiedzieć na temat katastrof lotniczych.

Niestety minus za przesadzoną ilość zwrotów akcji. Jak ktoś wspomniał: "głównemu bohaterowi wszystko się udaje, a jak się nie udaje to i tak mu się udaje". I to prawda. Według mnie książka byłaby dużo lepsza jakby niektóre zdarzenia nie były tak naciągnięte i były bliższe rzeczywistości.

z serii zabili go i uciekł - dla gimnazjalistów

z serii zabili go i uciekł - dla gimnazjalistów

Szczerze polecam! Moje wielkie odkrycie!

Szczerze polecam! Moje wielkie odkrycie!

No cóż, książkę przeczytałam przypadkowo. Co tu mamy? Lotniczą katastrofę i ekspertów którzy badają czemu doszło do zderzenia dwóch samolotów. Tragiczny przypadek czy atak terroru?
Co poszło nie tak? Mam wrażenie, że autor chciał przedobrzyć i się po prostu pogubił. Więcej nie znaczy lepiej.

Dodaj cytat z książki Mayday