Mayday

Okładka książki Mayday Grzegorz Brudnik
Okładka książki Mayday
Grzegorz Brudnik Wydawnictwo: Filia Cykl: Aleksander Gall (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Aleksander Gall (tom 1)
Filia
2018-06-06
2018-06-06
samolot katastrofa śledztwo sensacja kryminał thriller

Za dużo zwrotów akcji, trochę przesady, przerysowane postacie, ale czyta się dobrze i wciąga. Fajny przerywnik przed czytaniem bardziej ambitnych książek.

Bardzo miła książka na wakacje. Rzetelnie przygotowana pod względem technikaliów z dziedziny lotnictwa i katastrof. Ciekawe wprowadzenie Japonii do akcji. To będzie jeszcze na czasie. Jeszcze o Japonii usłyszymy aż za nadto w tym stuleciu:)

Książka jest napisana sprawnie, akcja toczy się wartko. Nawet zbyt wartko, bo zbitka nieprawdopodobnych zwrotów akcji, działań szpiegów, podwójnych agentów i służb jest ogromna. Zbyt wydumane i nieprawdopodobne, zwłaszcza zakończenie. Ale na chłodny, ciemny wieczór może być. Niestety pokuszę się o kolejny tom, żeby sprawdzić, czy Autor pobił samego siebie. Niech stracę.

Kompletnie bez ładu i składu. Nadęta fabuła sztywne dialogi i intryga rodem z Drużyny A.
Bo długim kryzysie czytelniczym zawód.

Bo długim kryzysie czytelniczym zawód.

Więcej zwrotów akcji niż w "Modzie na sukces"

Więcej zwrotów akcji niż w "Modzie na sukces"

Wartka, ciekawa akcja, zaskakujące zwroty. Jednak koniec końców trochę przerysowany i przesadzony. Kara dla głównego złoczyńcy adekwatna, ale koncept autora mnie rozbawił. Kto czytał ten wie!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Męczyłam, męczyłam aż w końcu odłożyłam po przeczytaniu 126 stron.

Męczyłam, męczyłam aż w końcu odłożyłam po przeczytaniu 126 stron.

Początek powieści zapowiadał się ciekawie. Incydent lotniczy, dochodzenie itp. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem coraz bardziej zastanawiałem się "co tu się wyprawia?" Kto tu w ogóle jest głównym bohaterem? Czy jest taki? Gdzie toczy się akcja - na wodzie, lądzie, w powietrzu, na pustyni czy pod ziemią? Czy jest państwo na świecie niezaangażowane w tę aferę? Kto jest ojcem? Kto matką? Czy czasami matka nie jest ojcem? Zwroty akcji następowały jeden po drugim i dzieje się tak do ostatniej strony, kiedy to na scenie pojawia się sam..., nieważne. Poziom intrygi w tej powieści niestety znacznie przekroczył poziom absurdu. Mniej więcej od połowy męczyłem się czytając. Zupełnie nie moja bajka.

Trochę taki polski Jack Reacher - wszystko wie, ze wszystkim sobie poradzi, dedukuje więcej niż inni itd., ale jak na literaturę rozrywkową jest OK.

81/52/2023

81/52/2023