Greg SesteroTom Bissell Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura faktu
Zysk i S-ka
The Disaster Artist: My Life Inside The Room, the Greatest Bad Movie Ever Made
literatura faktu
Piotr Kamiński

Okładka książki The Disaster Artist. Moje życie na planie The Room, najlepszego złego filmu na świecie Greg Sestero, Tom Bissell
7,9
The Disaster A... Greg Sestero, Tom B...

Interesująca lektura, szczególnie dla fanów The Room. Trudno się nie śmiać w niektórych miejscach. Jednak uważam, że tłumaczenie jest dość nierówne, czasami widać, że tłumacz nie do końca dobrze przełożył książkę. Mimo to dobrze się bawiłam w trakcie czytania, nawet nabrałam chęci, żeby kiedyś zmierzyć się z The Room.

najlepsza książka jaką czytałem

Oh, hi doggy!

Historia młodego aktora i ekscentrycznego Tommiego Wiseau opisująca ich relację oraz proces tworzenia jednego z najdziwniejszych filmów w historii kinematografii "The Room". Filmu tak złego i dziwacznego, że dziś urósł do rangi kultowego, gromadząc przy sobie rzeszę wiernych wyznawców. Film nakręcony w 2003 roku wyświetlany jest do dziś w wielu kinach USA. Przed...

Film „The Room” z 2003 r. jest już kultowym złym filmem. Niemal wszystko w nim jest źle zrobione – drewniana gra aktorska, nietrzymająca się kupy fabuła, sztuczne dialogi. Dodać do tego należy, że sam twórca filmu czyli Tommy Wiseau jest bardzo ekscentryczny i tajemniczy. Jeden z głównych aktorów tego filmu, a także ktoś w rodzaju przyjaciela twórcy czyli Greg Sestero...

Rozdzierasz mnie na strzępy, Liso!

Polecam jako uzupełnienie filmu "The Room". W książce można poczuć przede wszystkim emocje, jakie targały ekipą filmową, która przez długie miesiące musiała radzić sobie ze specyficznym reżyserem/scenarzystą/producentem/głównym aktorem/prawdopodobnie wampirem Tommym.

Autentycznie zabawna. Nie mogłem czytać wieczorem w łóżku, bo nawet tłumiony rechot przeszkadzał spać żonie.

zostawcie swoje głupie opinie w swoich kieszeniach
#pdk

Rzecz z gatunku przeuroczych o koszmarze zbyt bliskiego, obsesyjnego braterstwa i tego jak powinno robić się rzeczy (to znaczy z sercem tak zwanym). Mimo dotykania tak specyficznej osobowości wychodzi z tego zaskakująco uniwersalna rzecz trochę o tym, że wszyscy jesteśmy własną defekacją.

Świetna, zabawna książka o ekscentrycznym i enigmatycznym człowieku, o najdziwniejszej produkcji filmowej, o po części smutnym i przygnębiającym życiu, a z drugiej strony o wielkiej próżności. Jedno jest pewne - świat byłby smutniejszy gdyby Greg Sestero nie poznał Tommy'ego Wiseau, nie zrealizowaliby "The Room", a Sestero nie napisał tej książki.

Dyskusje

• 2018