Ogarnij się i żyj bez kompleksów

Okładka książki Ogarnij się i żyj bez kompleksów Corcoles Raquel
Okładka książki Ogarnij się i żyj bez kompleksów
Corcoles Raquel Wydawnictwo: Feeria poradniki
poradniki
Fuera complejos para imperfectas
Feeria
2018-04-18
2018-04-18
Iwona Michałowska-Gabrych

Książka na raz. Przepięknie ilustrowana, całość można przeczytać w godzinę. W zasadzie nie ma tu żadnych konkretnych wskazówek, jest zbiór dość wyświechtanych tekstów o akceptacji samego siebie, kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji i makijażu (znów - bardzo podstawowych, takich jak np. uwaga o tym, żeby nie przesadzać z ilością podkładu),a także polecenia super foods czy zachęcanie do aktywności fizycznej. Ciekawym elementem było prześledzenie kanonów piękna i tego, jak zmieniała się pożądana kobieca sylwetka na przestrzeni wieków.

Myślę, że może to być dobry prezent dla nastolatki, która walczy z zaburzonym obrazem swojego ciała i nie zawsze potrafi oddzielić zdjęcia z social mediów od rzeczywistości.

Książka z humorem i za to plus, ale ogólnie bardzo przeciętna, nieodkrywająca absolutnie nic nowego przed czytelnikiem.

Daje 8 za rozbawiające grafiki oraz teksty. Książka wbiła się w mój humor i pochłonęłam ją na raz co chwilę się śmiejąc. Myślę, że książka humorystycznie podchodzi do tak ważnego dla nas tematu jak akceptacji siebie. Były fragmenty z którymi się nie zgadzałam ale myślę, że mogłaby pomoc wieku nastolatkom i być może dorosłym bo w sumie docelowo do nich jest skierowana.

"Ogarnij się i żyj bez kompleksów" to oryginalny i bardzo kolorowy przewodnik, w którym stylista, psycholożka, trener - dietetyk i diablica pomagają nam pozbyć się wszystkich kompleksów. Dużym plusem jest szata graficzna, która przyciągnie uwagę każdego. Autorka miała ciekawy pomysł na tę książkę. Znajdziemy w niej quizy, przejrzyste tabelki, porady, trochę odniesień do nauki i otaczającej nas rzeczywistości. Mnie osobiście najbardziej przypadł do gustu humor i dystans bijący z tego przewodnika. Kilka "złotych myśli" z pewnością wykorzystam. Podsumowując, idealna książka dla nastolatki wkraczającej w dorosły, często wyimaginowany świat piękna. Dorosła kobieta te wszystkie rady doskonale zna.. :)

Książka z przymrużeniem oka 😜 trochę humoru, trochę porad. Wydaje mi się, że będzie idealna na młodzieży, którzy mimo wszystko mają (ogólnikowo) największy problem z akceptacją siebie. Lubię książki z obrazkami, a rzadko takie trafiam

"Ogarnij się i żyj bez kompleksów" to sympatyczny poradnik, który z przymrużeniem oka pozwala nam bardziej uwierzyć w siebie. Niczego odkrywczego w nim nie wyczytałam, ale między innymi z przyjemnością rozwiązałam psychotest ;-) Z dużą radością przeczytałam jego wyniki: " Jesteś uważana za osobę żwawą, energiczną, zabawną, praktyczną i zawsze interesującą. Często bywasz w centrum uwagi, ale jesteś zbyt zrównoważona, by mogło ci to uderzyć do głowy. Budzisz zaufanie." :-) Niektóre strony tego poradnika czytałam z dużym zainteresowaniem, inne już niestety z dużo mniejszym. Tak do końca to nie wiem czy podobała mi się formuła zaproponowana przez autorkę. Z jednej strony za jej sprawą ten poradnik czytało się szybko i przyjemnie, ale z drugiej strony jeśli ktoś faktycznie miałby duże problemy z pozytywną samooceną nie wiem, czy ten żart, dowcip i ironia byłyby dla niego pomocne. Może nie jestem właściwym adresatem tej książki. Bardziej bowiem przypomina ona poradnik dla nastolatek niż dla dorosłych kobiet. "Ogarnij się i żyj bez kompleksów" to bowiem książka, która zdecydowanie zaskakuje czytelnika swoją szatą graficzną. Jest na pewno oryginalna i nie da się przejść obok niej obojętnie. Bohaterowie, którzy podpowiadają nam jak odmienić nasze myślenie o nas samych są również dosyć osobliwi ;-) Są nimi: stylista, psycholożka, trener - dietetyk i diablica. "Dzięki nim pozbędziesz się kompleksów raz na zawsze. W trzy tygodnie!" Bardzo zachęcające hasło. Nie wiem tylko, czy realne do spełnienia? Myślę, że należy podejść do tego z dystansem i na spokojnie, bo nawet jeśli w trzy tygodnie ta książka nie zdziała cudów, to na pewno będzie pierwszym korkiem do odmiany twojego myślenia o sobie samej. Zrobisz coś dla siebie, może zastosujesz porady, które w niej odnajdziesz, a tym samym już odmienisz swoją codzienność i na pewno czytając ją będziesz się świetnie bawiła.

mufloneks.blogspot.com

“Ogarnij się i żyj bez kompleksów” to jeden z tych poradników, które nazywają rzeczy po imieniu. Czarno na białym ukazuje pułapki cywilizacyjne, w które wpada ówczesna kobieta. Pułapki, które tak naprawdę sama sobie stwarza, a karmiąc je wyimaginowanymi niedoskonałościami sprawia, że zatruwają jej codzienność od bladego świtu po późny wieczór. Zamiast skupiać się na pozytywach, wypatrujesz dodatkowych kilogramów, cellulitu, łupieżu, zmarszczek, worów pod oczami itp., a gdy zauważysz coś niepokojącego, traktujesz to jak koniec świata i definitywną klęskę własnej urody.
Recenzja w całości: http://mamao.pl/ogarnij-sie-i-zyj-bez-kompleksow/

Prawie każdy z nas je ma lub miał. Borykamy się z kompleksami od lat i nie umiemy pozbyć. Osadzone głęboko w naszej głowie nie pozwalają spojrzeć na nas zdrowo i w normalny sposób. Zawsze ta niewygodna część ciała będzie dla nas wyolbrzymiona.

A może nie zawsze tak być musi?

Kompleksy nabywamy z wiekiem, więc nie są one cechami wrodzonymi. Możemy się ich pozbyć, pracując nad ciałem i psychiką. Zwłaszcza nad psychiką. Przecież nie zmienimy rys twarzy, ani rozmiaru stopy, czy nie dodamy sobie wzrostu. Ogarnij się i żyj bez kompleksów to bardzo dobrze wydany poradnik, który opisuje rzeczywiste problemy osób, bo prywatnie znam kilkoro ludzi z takimi objawami. Autorka próbuje potrząsnąć nami i pokazać, że istnieje problem, a jeśli za daleko zabrnął, to potrzeba jest specjalisty.

Kompleksy to nie jest przelotni kłopot, czasem doprowadza do ogromnych problemów zdrowotnych. Nie można tego bagatelizować, bo kiedyś będzie za późno. Akceptacja siebie jest ważna, a poradnik, który trzymam w rękach, jest stworzony dla ludzi, którzy nie radzą sobie z tym i naprawdę, uważam, że może w jakiś sposób rozjaśnić w umyśle, zmotywować do działania, bo czasem tylko tego nam potrzeba. Nie sądzę, że pomoże pozbyć się kompleksów, nie jest aż tak dobry, ale chociaż na moment zapali w człowieku chęć do działania i może to będzie wystarczający start do zmian.

Nie ma ideałów. Nie ma ludzi idealnych, nawet ci, którzy nam się wydają nimi, mają problemy i może sami siebie nie akceptują. Tego nie wiemy. Nie każdemu się będziemy podobać, ale i nie każdy spodoba się nam, bo tak działa natura. Po co więc wpasowywać się w schematy?

Nawet jeśli nie macie problemów z kompleksami, możecie przeczytać tę książkę i sprawdzić, czy widzicie podobne objawy u przyjaciółki, czy siostry. Sądzę, że istnieje dużo różnych i lepszych poradników na ten temat, ale ten według mnie nie jest najgorszy i może pomóc ruszyć człowieku z miejsca, a potem będzie szukał pomocy już dalej.

A może nie zawsze tak być musi?

Jeśli ktoś pyta mnie o jedną książkę o odchudzaniu i pokonywaniu kompletsów, zawsze polecam "101 rzeczy lepszych od diety". Niestety nie jest to pozycja powszechnie dostępna, dlatego bardzo ucieszyłam się, gdy zobaczyłam nowość od @feeria_young - spełniła mone oczekiwania? Przekonajcie się sami!
"Ogarnij się i żyj bez kompleksów" to kolejna książka w portfolio wydawnictwa Feeria, która powala szatą graficzną. Kolorowa, przyjemna dla oka i ... zaskakująca. Poradnik opracowany został przez zespół ekspertów (stylista, psycholog, dietetyk). Mimo iż nie jest to wielka objętościowo książka (liczy tylko 184 strony) znajdziemy w niej ćwiczenia, które mają poprawią nasz wygląd i samopoczucie, porady dotyczące stylu,
listy superfoods, wskazówki, jak być wspaniałą niedoskonałą ... i wiele innych! Jest ona skierowana do dorosłych kobiet, ale śmiało odnajdzie się w niej także nastolatka. Nie jest to co prawda literatura najwyższych lotów, jednak warto na nią spojrzeć i zapoznać się z treścią :)
Ocena : 7/10

,,Ogarnij się i żyj bez kompleksów'' nie wywarło na mnie dobrego wrażenia. Spodziewałam się czegoś zabawnego, albo chociażby ciekawego. A zaciekawiły mnie, niestety tylko pojedyncze strony :/. Niby poradnik jest przeznaczony dla dorosłych kobiet, a ja czułam się jakbym trafiła na coś dla nastolatków dopiero wchodzących w wiek dojrzewania.

• Poradniki
  • Przeczytane w 2018
  • Poradniki / Psychologiczne
  • Egzemplarz recenzencki :-) Wydawnictwo Feeria

Dodaj cytat z książki Ogarnij się i żyj bez kompleksów