Mgły Toskanii

Edipresse
literatura polska
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Uwielbiam książki o z akcją we Włoszech. Zanurzam się w opisy. Czuję smaki, przychylność Włochów i ciepło słońca. Tu było tak samo.
Kobieta i dwóch facetów. Po drodze kolorowi przyjaciele, bardzo fajne postacie. No i ciekawe zajęcie bohaterki, śledziłam uważnie postępy jej pracy.
Zakończenie niedopowiedziane - tego nie lubię. Ogólnie, dość udana książka z kobiecymi dylematami.

Helena Magdalena zwana Leną. I oni. Igor i Maksymilian zwany Ianem. Syn i ojciec. Dwa światy. Dwa kraje. Polska oraz malownicza Toskania. Dwie miłości i całkowite rozdarcie, kogo wybrać ? W końcu jestem szczęśliwa z jednym i z drugim. Jak się skończy to miłosne uniesienie ? Kogo wybierze Magda ? A może nie wybierze nikogo ?,całkiem ciekawa pozycja, dzięki której bliżej...

Jak mnie ucieszył ten styczniowy „czytelniczy wypad” do Włoch, a do tego Autorka zabrała mnie do Toskanii – regionu, który wciąż pozostaje w sferze moich marzeń. Widać, że zna ten region, jego codzienność, zwyczaje i mentalność mieszkańców. Myślę, że nawet ci, którzy sami odwiedzili Toskanię nie będą rozczarowani. Ja zabieram z tej podróży 2 cytaty:
„Czas jest dla Włochów...

„Mgły Toskanii” to bardzo niejednoznaczna powieść. Natasza Socha zabiera czytelnika do malowniczej Toskanii, którą opisuje za pomocą zapachów, smaków i faktur. Skupia się na opisach codzienności, architektury i krajobrazu. Bohaterowie drugoplanowi pozostają w tle. Igora i Iana poznajemy poprzez ich pracę i dzieła, które tworzą – brakuje tu jednoznacznej charakterystyki czy...

Zapraszam na bloga O Czym Szumią Kartki
Lena pracuje jako konserwator dzieł sztuki. Poznaje Igora, z którym tworzy związek idealny. Zostaje zaproszona do Toskanii aby pomóc odnowić zabytkowy fresk. Gdy poznaje dużo starszego Iana jej życie nabiera innego tempa. Ian pokazuje jej uroki Toskanii jak i okolicznych miejsc. Dzięki niemu zaczyna inaczej patrzeć na życie. Gdy...

Lekka i ciekawa fabuła. Ogromny plus za klimat Toskanii. Poczułam się jakbym razem z bohaterką znalazła się na toskańskich wzgórzach.

Książka bardzo słaba. Bohaterka bardzo denerwująca. Fabuła też kiepska. Opisy przyrody Sieny bardzo rozwleczone. Tej pozycji mówię stanowczo NIE.

Polecam do leżaka nad basen :)

Bardzo przepiękne opisy Sieny i okolic. Brawo! Problem w rozwiązaniu tematu,brry.To moim zdaniem horror. Akcja sielskiej miłości,cudnych miejsc,a później kubeł zimnej i brudnej moralnie wody.

Lekka,łatwa i przyjemna,ale najładniejsza w niej jest Toskania :))

Dyskusje

• 2018