Czerwona Jaskółka

Wciągająca, dobrze napisana historia szpiegowska. Lepsza niż film.

Wciągająca, dobrze napisana historia szpiegowska. Lepsza niż film.

Książka napisana przez Amerykanina dla Amerykanów, żeby podtuczyć ich serca patetycznym patriotyzmem, wyższością swego narodu nad resztą świata zarówno pod względem inteligencji, walorami cielesnymi oraz aspektami moralnymi. Książka jest kiepską powieścią szpiegowską i jeszcze gorszym mizoginistycznym erotykiem. Dosłownie KAŻDA pojawiająca się w książce kobieta jest oceniana pod względem wartości dla faceta w łóżku. Intrygi praktycznie nie ma żadnej, relacje między bohaterami są płytsze niż kałuże po pięciu minutowym deszczu. Szczytem idiotyzmu były kontakty miedzy amerykańskimi współpracownikami wywiadowczymi oraz ich szefostwem. Główny bohater jest tak idealny że nawet koledzy z pracy podziwiają jego podboje i (uwaga cytuje) "wielką maczugę".
Książka idiotyczna. Papka dla współczesnych Amerykanów do których przemawia seks i patriotyzm.

"Czerwona Jaskółka" to powieść autorstwa Jasona Matthewsa, która może przynieść czytelnikom wyjątkowe doznania, jednak warto być świadomym, że książka ta jest znana z przesycenia przemocą. Opowieść o świecie szpiegowskim i kontrwywiadowczym, w której bohaterowie zmagają się z brutalnością oraz moralnymi dylematami, może być trudna dla osób wrażliwych na graficzne opisy przemocy i okrucieństwa.

Uwielbiam to, że rozdziały są przeplatane przepisami xd

Uwielbiam to, że rozdziały są przeplatane przepisami xd

Bardzo dobra pozycja, jedna z lepszych szpiegowskich jakie czytalem

Najpierw ogladalem film, i bylem pozytywnie zaskoczony ze ksiazka nie pokrywa sie 1/1 z scenariuszem filmowym, powiem lepiej o wiele lepiej jak dla mnie przebiega zakonczenie:)

Bardzo dobra pozycja, jedna z lepszych szpiegowskich jakie czytalem

Bardzo dobra książka szpiegowska. Walka pomiędzy Rosją a USA, agenci, spiski, eliminacja niewygodnych osób. Warto przeczytać.

Dla mnie to najlepsza książka o tematyce szpiegowskiej, jaką do tej pory przeczytałam. A lubię książki o tej tematyce. Książka ma wszystko co lubię: wartką akcję, burzę emocji, mroczną atmosferę i dobrze zarysowanych bohaterów. Książkę napisał były agent, który pracę wywiadowczą zna od podszewki. Pewnie dlatego opisy przygotowań do akcji, prowadzenie akcji czy zbieranie informacji jest takie drobiazgowe. Książkę czytałam z zapartym tchem i chętnie przeczytałabym jeszcze taką powieść. Książka jest gruba ale to w ogóle nie przeszkadza, nie ma tu wypełniaczy stron. Ciągle coś się dzieje. A o szkole " jaskółek" przeczytałam po raz pierwszy. Polecam.

Musze przyznać, ze nie cierpię tematyki szpiegowskiej, agentów... zarówno w filmach , książek też za dużo nie przeczytałam. Ale ta wydała mi się całkiem ok. nudy okrutne przez większość czasu, rozpędziła się powiedzmy na ostatnich 100 stronach. Ciekawe były przepisy kulinarne. Będę gotować i próbować. Fabuła przemyślana , trochę ciekawostek, i to by było na tyle.

Tym razem było poprawnie – najpierw książka, później film. W filmie pokitrali wszystko, więc skupię się na książce, napisanej przez agenta amerykańskiego wywiadu. Ciekawa akcja, choć momentami nierówna, zawiera wszystkie możliwe kompilacje thrillera – sex, kłamstwa, morderstwa, intrygi, pościgi. A przede wszystkim oddaje obraz współczesnej Rosji, gdzie bezwzględnie niszczy się wrogów, posługując się metodami wręcz niegodziwymi i perfidnymi.

Zrobiłam wielki błąd najpierw oglądając film a potem czytając książkę. Książka jest o wiele wiele lepsza, niektóre rozdziały były czytane u mnie z wielkim zdziwieniem. Powieść pisana naprawdę lekko. Pamiętam że na końcu powieści, miałam tylko nadzieję że są kolejne czesci.. i nie przeliczyłam się :)

• Audiobooki