Spowiedź Ewy Braun. W cieniu Hitlera

Bellona
Ewa Braun Adolf Hitler III Rzesza II wojna światowa tyran
biografia, autobiografia, pamiętnik
Ewa Braun Adolf Hitler III Rzesza II wojna światowa tyran

Fajna luźna książka dla kogoś kto nie za bardzo zna się w tym temacie. Ewa Braun to ciekawa postać i na pewno będę chciała pogłębić wiedzę na temat tej osoby.

Dialogi między Ewą a narratorką po prostu źle się czyta. Pomimo to książka ciekawa. Zdecydowanie zachęca do wgłębienia się w historię relacji Hitlera i Braun.

To moja pierwsza biograficzna książka w tematyce II wojny światowej i jestem usatysfakcjonowana dawką wiedzy na temat Ewy Braun i Adolfa Hitlera.

Spowiedź Ewy Braun to pamiętnik służącej Anny Lerke młodej dziewczyny która została na polecenie Ewy Braun ocalona z obozu śmierci gdyż wizualnie bardzo przypominała kochance Hitlera starszą siostrę Ilse za którą bardzo tęskniła. Anna Lerke opowiadania o swoich spostrzerzeniach dotyczących życia w Bergofie cenie jaką musiała zapłacić Ewa Braun za życie u boku największego...

Książka lekka, dla ludzi, którzy zaczynają przygodę z historią. Na pewno dużo lepsza od innej z tej serii, "Spowiedź Stalina"< która jest po prostu tragiczna. Tutaj jedynie irytowało mnie ciągłe "hahaha" w monologach Ewy Braun.

Na półkach: , , , ,

Ciezko m ocenic ta ksiazke. Nie lubie tekstow typu" spowiedz Ewy Braun", prosze uwazac wszystko zmyslilam. To chyba cos nie tak. Na pewno czesc faktow jest prawdziwa, bo czytajac wiy ze tak bylo, sa notatki, listy , wydazenia ale calosc troche w dziwnej oprawie. Coz, co trzeba przyznac, Ewa Braun kochala Hitlera, nie ma co d tego watpliwosci. To ze byla jego kochanke a...

Nie wiem.. dla mnie literatura faktu to ... fakty. A tu jest fikcja. Nie lubię takich książek, gdy ktoś zmyśla postacie i wydarzenia w przypadku, gdy jest to jednak historia. Niemniej jednak czyta się lekko ;)

Nie mam nic przeciwko książkom, które bazują na biografiach rzeczywistych postaci. Jednak jeśli to nie ma być prawdziwa biografia tylko fikcja bazująca na biografii to musi być dobrze zrobiona - musi być zrobiona tak, żeby zgadzały się przynajmniej ogólnie znane fakty i aby psychologia i akcja były prawdopodobne.
Znam przynajmniej kilka udanych książek bazujących na tego...

Biografia która okazuje się ... fikcją. Przesłuchałam audiobook gdzie na samym początku było to zaznaczone. Autorka ukazuje nam swoje życie jako służąca Ewie Braun. Opisuje jej zachowanie w walce o względy swego wybranka i towarzyszące temu życiu rozterki.

Bardzo polecam wszystkim zainteresowanym przybliżeniem losów Hitlera i jego partnerki.

• 2018
  • 2019