Dialogi o wiedzy

Aletheia
filozofia wiedza filozofia nauki nauka
filozofia, etyka
filozofia wiedza filozofia nauki nauka

Ciekawa pozycja znakomitego Feyerabenda.
2 części napisane w formie dialogu (a nawet dyskusji w sali wykładowej) mierzą się z problemem wiedzy - pierwsza bierze na warsztat Teajtet Platona, gdzie ze stylizowanej na pogawędkę między studentami wymiany zdań wychodzi dosyć ciekawa obrona Protagorasa, robi się interesująco szczególnie przez 7-8 stron tej pracy gdzie dialog ma...

• Filozofia

Dodaj cytat z książki Dialogi o wiedzy