Kup teraz - 21 ofert w cenie od 2.44 zł do 38.97 zł

Hrabia Monte Christo

Aleksander Dumas Wydawnictwo: Bellona Cykl: Hrabia Monte Christo (tom 1) Seria: Perły Literatury klasyka
Le Comte de Monte-Cristo
2018-04-26
1929-01-01
Data 1. wydania:
1965-01-01
Bellona
Le Comte de Monte-Cristo
Hrabia Monte Christo (tom 1)
klasyka
2018-04-26
Perły Literatury

super, polecam młodym, zamiast gier...

Klasyka pięknej literatury.

Piękne arcydzieło piękna historia dobrego człowieka. Klasyka literatury.

Zero realizmu w postaciach. Edmunt Dantes początkowo jest naiwniakiem bez wykształcenia, myśli, że Słońce kręci się wokół Ziemi. Dziwne, że ktoś taki miał zostać kapitanem statku. Potem wyłącznie przez rozmowy z księdzem Farią ów Dantes staje się półbogiem. Odnajduje skarb, którego wielu bezskutecznie poszukiwało, zostaje mistrzem szermierki, strzela tak, że zadziwia...

Najlepsza książka jaką czytalem zresztą parę razy ponadczasowe arcydzieło klasa sama w sobie. To ma najlepsza książka w mym życiu którą przeczytałem. Jest ponadczasowa.

najpiękniejsza historia, którą się czyta bez snu do 6 rano żeby skończyć

Wysłuchałam, a nie przeczytałam, mimo to powieść niedościgniona i ponadczasowa. Absolutne arcydzieło.

Jakie to było fascynujące, jakie to było wzruszające, jakie to było trzymające w napięciu, jakie to było do końca przemyślane i poukładane... ale jednocześnie, jakie to jest ponadczasowe, niestety, w odniesieniu do człowieka.

Oglądałem kiedyś film, myślałem że znam historię Edmunda Dantesa... Myliłem się! A ten klimat XIX wieczny...

Niesamowita, ponadczasowa, mądra i piękna literatura, jedna z najlepszych książek jakie czytałem.

10 823
    7 915