Charmcaster

Okładka książki Charmcaster Sebastien de Castell
Okładka książki Charmcaster
Sebastien de Castell Wydawnictwo: Hot Key Books Cykl: Spellslinger (tom 3) fantasy, science fiction
Spellslinger (tom 3)
Hot Key Books
2018-05-17
2018-05-17

Słabe, niestety. Nie wyróżnia się niczym na tle innych pozycji dla młodych dorosłych, a po autorze Wielkich Płaszczy spodziewałam się więcej. Kolejne jednotomowe postaci nie są interesujące, stare nadal są przerysowane. Brakuje temu radości, natchnienia, ikry. Świat przedstawiony jest kalką świata Wielkich Płaszczy i kolejne wydarzenia naśladują tamte, przypuszczam więc, w jakim kierunku idzie akcja i średnio mnie to obchodzi. Coś tam się niby cały czas dzieje, ale jest to akcja raczej na zasadzie wypełniania stron według schematu: wskazówka, włamanie na lokację, coś poszło nie tak i dostajemy następne informacje. Czytało się lekko, ale zawiodłam się.

Z początku trochę mi się dłużyło i czekałem na rozwinięcie akcji, która w tym tomie niestety nastąpiła dosyć późno. Przez większość czasu Kellen trafia na niewiele znaczące poszlaki i niekończące się zabiegi okoliczności, które w końcu doprowadzają go do celu. Pomimo tego, że zarówno morał, jak i właściwa akcja były ciekawe i nieprzewidywalne, znużyło mnie czekanie tak bardzo, że przeczytanie tego tomu zajęło mi 2 razy dłużej niż poprzednich. Zakończenie jednak było tak dobre, że nie mogę się doczekać kolejnych tomów! <3

Więcej o tej i o innych książkach znajdziecie na www.mad2kat.wordpress.com

• In English