Lwia straż. Powrót

Okładka książki Lwia straż. Powrót Małgorzata Strzałkowska
Okładka książki Lwia straż. Powrót
Małgorzata Strzałkowska Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 83) literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 83)
Hachette Polska
2018-03-28
2018-03-28
28 min.

Historia Kiona jest niemalże odtworzeniem kultowej bajki sprzed lat - "Król lew", kiedy to małego Simbę wraz z przyjaciółmi — Timona i Pumbę ciągnęło do niebezpiecznych przygód.
Podobnie, ta historia pokazuje Simbę w roli ojca, który przygotowuje syna do przejęcia odpowiedzialności w nowej dla niego roli jako lwi strażnik. Niemniej, Kionowi ta ścieżka kariery nie do końca mu odpowiada, ponieważ ten chętniej wybiera beztroskę i zabawę u boku zaprzyjaźnionego Bunga. I podobnie, historia kołem się zatacza, Kiona ciągnie do Krainy Cieni, w której panują żądne władzy hieny, które podstępem planują podbicie Krainy Lwów przekonane, że to im należne jest to miejsce.

Kion nie jest gotowy na podjęcie tak odważnej decyzji, ale zachęcony głosem dziadka z niebios, młody lew nabiera odwagi, czuje wewnętrzną siłę i swym groźnym ryknięciem skutecznie zniechęca hieny do podjęcia ataku. W niepewnej sytuacji również i jego przyjaciele wykazują się determinacją oraz zaangażowaniem.
Tym sposobem, Kion okazuje się godnym następcą swojego ojca, udowadniając wątpiącemu w niego rodzicowi, że także i jego przyjaciele, choć nie są przedstawicielami lwiego gatunku, tak można na nich liczyć i kiedy trzeba, wszyscy potrafią być poważni, na bok odłożyć zabawę i swawolę, wiedząc, kiedy naprawdę trzeba zaostrzyć pazury i ryknąć na kogo trzeba..

Bajka ta przekazuje wskazówkę rodzicowi, aby ten więcej pokładał wiary w swoje dziecko, które mimo swojego wieku naturalnie ciągnie je do beztroskich zabaw, tak powinien wierzyć, że kiedy przyjdzie ważna życiowa lekcja, dziecko wie, że należy zachować się poważnie i odpowiedzialnie..

• Złota Kolekcja Bajek Disneya
  • Biblioteczka