Nela na wyspie rajskich ptaków

Nominacja w plebiscycie 2018
Nela Wydawnictwo: National Geographic Cykl: Nela mała reporterka (tom 10) Seria: Podróże Neli literatura dziecięca
National Geographic
Nela podróże
Nela mała reporterka (tom 10)
literatura dziecięca
Podróże Neli
Nela podróże
Inne

Nasza pierwsza przygoda z książkami Neli. Książka pięknie wydana, świetne ilustracje i opisy, razem z synem dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy. Na pewno sięgniemy po inne części.

Nareszcie wiem dlaczego w książkach Neli jest tyle błędów stylistycznych. Czegóż można się spodziewać, jeżeli Melanż odpowiada za redakcję i korekty? Treść bogata. Nie tylko w fakty geograficzne, lecz również historyczne. Pewnie z tego względu, że naszej reporterce niespecjalnie udało się spotkać żywego rajskiego ptaka. Za to wiemy jak wyglądało zoo w Londynie w XIX wieku....

Bardzo dobra książka dla dzieciaków ciekawych świata jak i dla tych, w których tą ciekawość trzeba dopiero obudzić.
Córka była zachwycona a i ja też się świetnie bawiłam podczas czytania.

Na półkach: , , , , , ,

Chyba najlepsza jaką do tej pory czytałam. Szybko się czyta, i o dziwo nie chciało mi się przy niej spać! Książki Neli mnie notorycznie usypiają, ale nie ta. Powiedziałabym, że nawet się wciągnęłam. Jednak ma ten sam minus co wszystkie książki - za mało informacji, za dużo opowiadania :) ale dla młodych czytelników jak znalazł.

Ach Nela, ta dziewczynka z każdą kolejną wydaną książką zachwyca mnie jeszcze bardziej! To już jej dziesiąta książka, a dziewczynka ma zaledwie dwanaście lat - niezły wynik prawda? Powiem Wam, że mój starszak lubi te książki, ale skłamałabym pisząc, że bardziej niż ja ;) Tak, ja zdecydowanie jestem ogromną fanką "Neli małej reporterki" i ciągle wyczekuję kolejnych części...

• 2018
  • 2019
  • Wyzwanie LC 2019
  • 2020
  • Podróżnicze

Dodaj cytat z książki Nela na wyspie rajskich ptaków