Piter. Wojna

Szymun Wroczek Wydawnictwo: Insignis Cykl: Piter. Podziemny Blues (tom 2) Seria: Uniwersum Metro 2035 fantastyka, fantasy, science fiction
Питер. Война
Patrycja Zarawska
Insignis
Postapo Postapokalipsa Metro 2035 Metro
Питер. Война
Piter. Podziemny Blues (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Patrycja Zarawska
Uniwersum Metro 2035
Postapo Postapokalipsa Metro 2035 Metro

Po całkiem dobrym "Piterze" przyszedł czas na kontynuację, jednak "Piter: Wojna" już nie przypadł mi już tak do gustu jak pierwsza część trylogii. W petersburskim metrze wybucha konflikt, Imperium Wegan przechodzi do natarcia i przejmuje kolejne stacje. Odnośnie bohaterów, Wroczek kopiuje zamysł Głuchowskiego, główny bohater "Pitera" - Iwan, nie pojawia się w tej części,...

Książka bardzo fajna, ciekawa powieść, świetni bohaterowie. Jedynym mankamentem jest to, że czasami czytając książkę nie wiedziałem o co chodzi i co się dzieje, ale trzeba to przyznać książka naprawdę solidna.

Historia zatoczyła koło i tak jak niegdyś „Piter” otwierał w naszym kraju cykl Uniwersum Metro 2033, tak i w tym przypadku „Piter. Wojna” dostąpił tego zaszczytu by pójść krok dalej i otworzył kolejny rozdział jakim stało się Uniwersum Metro 2035. Założenie było proste, zapowiadało wyjście ludzkości z podziemnych tuneli by ostatecznie zmierzyć się z całym ustrojstwem jakie...

Książka jest fajna, dobra, wciąga, I bardzo i to bardzo w tej książce polubiłem humor Ubera.

Jest to ocena pierwszych 100 stron, bo na więcej się nie zdecydowałam. Książki z uniwersum uwielbiam, ale w tej początek był nie dość że brutalny, to jeszcze nudny i w zasadzie wcale nie musiał być umiejscowiony w świecie post apo.

Pierwszą część bardzo skrytykowałem, ledwie dałem radę ją przeczytać.

Drugi tom oceniam wysoko. Pozbawiony jest wad swojej poprzedniczki. W mojej subiektywnej opinii tak samo dobry jak podstawowa trylogia.

Zbyt rozwleczona, pełna zbędnych postaci. I jaki, do cholerny, jest główny wątek fabuły, bo nie wiem do dziś? Plus bzdury, typu wchodzenie przez bohaterów do dosłownie każdego możliwego budynku, chociaż "sami nie wiedzą jak się tam znaleźli". Na ulicach niby powinno być pełno mutantów i potworów, ale, patrz Pan! Akurat przypadkiem podczas wędrówki naszych bohaterów...

Książka zdecydowanie lepsza niż poprzedniczka. Akcja jest spójna i ciekawa, a postać Ubera jest jedną z najlepiej napisanych postaci uniwersum.
Przed lekturą warto przeczytać trylogię Diakowa.

„Piter. Wojna” to pierwsza powieść napisana przez Szymuna, która rozpoczyna projekt Uniwersum Metro 2035, gdzie autorzy mają już więcej swobody podczas pisania. Nie muszą ograniczać się tylko i wyłącznie do podziemi Metra.

Pisarze rzecz jasna mogą kontynuować wydarzenia z roku 2033, a potem opublikować to jako dojrzałe językowo post-apo.
Wroczek kontynuuje wydarzenia z...

Jakie to było dobre. Piter mi się w miarę podobał. Piter. Wojna to zupełnie inna para kaloszy.
Zacznę od protagonisty. Uwielbiam tego gościa. Wygadany, wredny, żartobliwy nawet w obliczu śmierci, ale i zdeterminowany, oddany swoim i słowny. W Piterze za nim nie przepadałem. Tutaj poznaje się jego nowe oblicze i to chwyta.
Sama powieść jest oparta o kilka przeplatających się...

Dyskusje

• 2018