rozwińzwiń

Schopenhauer. Pesymizm staje się filozofią

Okładka książki Schopenhauer. Pesymizm staje się filozofią Joan Solé
Okładka książki Schopenhauer. Pesymizm staje się filozofią
Joan Solé Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Odkryj filozofię (tom 6) filozofia, etyka
128 str. 2 godz. 8 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Cykl:
Odkryj filozofię (tom 6)
Tytuł oryginału:
El pesimismo se hace filosofia
Wydawnictwo:
Hachette Polska
Data wydania:
2018-03-21
Data 1. wyd. pol.:
2018-03-21
Liczba stron:
128
Czas czytania
2 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328215900
Tłumacz:
Alicja Paleta, Barbara Sosnowska
Tagi:
pesymizm schopenhauer
Średnia ocen

7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
18 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
113
103

Na półkach:

Mieszane odczucia mam co do tej pracy. Z jednej strony czytało się ją całkiem sympatycznie (pożarta została w jedno posiedzenie),z drugiej strony pewne wtrącenia były zbyt „schopenhauerowskie” i nie na miejscu (np sugerowanie że Hegel filozofował dla pieniędzy) czy też masa dosyć mocnych, mających chyba na celu szokowanie zdań (o wywracających trzewiach rozmyślaniach filozofa, bardzo zmysłowe opisy brutalności świata itd); w dodatku nie wiem czy to kwestia wydawnictwa, ale dużo poplątań, literówek oraz błędów - już na samej pierwszej stronie, w pierwszym zdaniu pada że spór Schopenhauera z Heglem miał miejsce w 1920 czyli kliknęła się „9” zamiast „8” i nikt nawet nie rzuciłem okiem na pierwszą stronę, dalej też są poplątania nazwisk, czasem nazwisko Kanta pojawi się tam gdzie miało być nazwisko Schopenhauera itd.
Może po prostu silnie na mnie oddziałało już schopenhauerowskie gderactwo i stąd takie przyczepianie się do szczegółów.

Mieszane odczucia mam co do tej pracy. Z jednej strony czytało się ją całkiem sympatycznie (pożarta została w jedno posiedzenie),z drugiej strony pewne wtrącenia były zbyt „schopenhauerowskie” i nie na miejscu (np sugerowanie że Hegel filozofował dla pieniędzy) czy też masa dosyć mocnych, mających chyba na celu szokowanie zdań (o wywracających trzewiach rozmyślaniach...

więcej Pokaż mimo to

avatar
390
390

Na półkach: ,

Przedstawienie filozofii Schopenhauera w jednej książce wyszło całkiem dobrze. Muszę nawet przyznać, że wydanie to jest według mnie najbardziej czytelne i przejrzyste, porównując je z numerami kolekcji, które pojawiły się wcześniej. Na szczególną pochwałę zasługują odwołania do filozofii Platona, Kanta i Nietzschego, które autor ciągle porównuje z tym, co proponuje nam Schopenhauer. Filozofowie ci zostali przedstawieni we wcześniejszych numerach kolekcji, dzięki czemu czytelnik ma znakomitą okazję powtórzyć sobie nabytą już wiedzę.

Jak zwykle dużej krytyce muszę poddać korektę tekstu. Zdarzają się literówki, błędy w datach, nielogicznie sformułowane zdania, powtórzenia, zła interpunkcja. Od pewnego czasu odnoszę wrażenie, że osoby zaangażowane w tworzenie polskiej wersji językowej kolekcji wykonały ją albo w wielkim pośpiechu, albo bardzo powierzchownie. Nie świadczy to dobrze o wydawnictwie i z pewnością wpłynie na jego ocenę przez społeczeństwo. Nie mamy tu bowiem do czynienia z jedną książką i pojedynczymi błędami, a całą kolekcją oraz masą przeróżnych błędów.

Choć przez owe błędy muszę zaniżyć ocenę, ogólne przedstawienie filozofa, spójność tekstu, jego logiczność i wszystkie inne atuty, które można tekstowi przypisać, są na najwyższym poziomie. Z tej przyczyny mogę wystawić dziewięć na dziesięć gwiazdek.

Przedstawienie filozofii Schopenhauera w jednej książce wyszło całkiem dobrze. Muszę nawet przyznać, że wydanie to jest według mnie najbardziej czytelne i przejrzyste, porównując je z numerami kolekcji, które pojawiły się wcześniej. Na szczególną pochwałę zasługują odwołania do filozofii Platona, Kanta i Nietzschego, które autor ciągle porównuje z tym, co proponuje nam...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    50
  • Przeczytane
    26
  • Posiadam
    14
  • Filozofia
    6
  • Mam, pora przeczytać
    1
  • Arthur Schopenhauer
    1
  • Teraz czytam
    1
  • Z regału
    1
  • Olimpiada Filozoficzna
    1
  • :-) Mam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Schopenhauer. Pesymizm staje się filozofią


Podobne książki

Przeczytaj także