Bez skrupułów

Harlan Coben Cykl: Myron Bolitar (tom 1) kryminał, sensacja, thriller 384 str.
Deal Breaker

Albatros
kryminał, sensacja, thriller
harlan coben w labiryncie kłamstw Myron Bolitar

Kup książkę

Bardzo szybko i przyjemnie czytało mi się pierwszy tom przygód Myrona Bolitara. Po skończonej lekturze jestem przekonany, że czym prędzej muszę nadrobić zaległości w czytaniu powieści Harlana Cobena :)

Wbrew moim obawom jest to bardzo udany początek cyklu kryminalnego. Nie jest to kryminał z gatunku tych krwisto - masakrycznych. Ale czyta się go zadziwiająco przyjemnie, lekko i naprawdę chcemy dowiedzieć się jakie jest rozwiązanie zagadki. Czytanie książek p. Cobena to czysta przyjemność, dodatkowa gwiazdka za poczucie humoru :)

Jakaś taka odrealniona ta fabuła, jakby toczyła się w jakimś równoległym świecie... trochę mnogość nazwisk mnie przytłoczyła, ale sama zagadka i jej rozwiązanie całkiem ciekawe.

Książki Cobena stanowią dla mnie nietypową mieszaninę, bo z jednej strony akcja jest wartka (nawet przez minutę tu się człowiek nie nudzi), a z drugiej strony owa fabuła jest jakaś taka odrealniona. Może to tylko różnice kulturowe i cywilizacyjne między Polską, a USA, a może nieuleczalna maniera autora. Tym niemniej jakoś odrealnione są dla mnie fabuły Cobena, choć spójne i...

Tak naprawde to nie wiem co mam myśleć. Dziwna jest ta ksiązka - taka zagmatwana. Pomieszane z poplątanym.

Książka powstała w 1995 także czuć różnicę w rozwoju twórczości Harlana Cobena w porównaniu do np. thrillera "W domu".
Jest to pierwsza część historii nielicencjonowanych panów detektywów. Bardzo ciekawa i wciągająca z naprawdę zaskakującym zakończeniem :)

Studentka Kathy Culver znika w tajemniczych okolicznościach na terenie Uniwersytetu. Pozostawione ślady pozwalają przypuszczać, iż padła ofiarą gwałtu i zabójstwa. Kilka miesięcy później zdjęcie Kathy pojawia się w piśmie pornograficznym. Były narzeczony dziewczyny, a obecnie wschodząca gwiazda amerykańskiego futbolu, odbiera zagadkowy telefon - w słuchawce słychać głos...

Moja druga powieść Harlana Cobena. Od dzisiaj jestem fanem tego pisarza.Podoba mi się jego styl pisania i wielowątkowość. Po prostu fajnie się czyta. Polecam.

Nie jest jakas mega, ale dobrze się czyta.

Może nie jest "wow", ale fajna, filmowa akcja.

Dyskusje

12 687