Zabójca Krasnoludów. O zagładzie Gotreka Gurnissona. Księga I.

Okładka książki Zabójca Krasnoludów. O zagładzie Gotreka Gurnissona. Księga I. David Guymer
Okładka książki Zabójca Krasnoludów. O zagładzie Gotreka Gurnissona. Księga I.
David Guymer Wydawnictwo: Copernicus Corporation Cykl: Przygody Gotreka i Felixa (tom 16) Seria: Warhammer fantasy, science fiction
Przygody Gotreka i Felixa (tom 16)
Warhammer
Kinslayer. Book one of the doom of Gotrek Gurnisson
Copernicus Corporation
2020-02-01
2020-02-01
warhammer dark fantasy epic

Gdyby to G&F to ocena pewnie byłaby niższa. Dużo nudów i dopiero końcówka mocno nadrabia. Bywały dużo gorsze części, bywały też dużo lepsze.

Miało być dobrze, a wyszło bardzo średnio. Niestety. Seria jest bardzo nierówna. Po fajnej przygodzie zwykle wpadamy w nudną historię usiłująca udawać głębokie dzieło. Powiedzmy sobie szczerze, nie czyta się G$F dla psychologii postaci, tylko dla przygód. Niestety oprócz małego wariata z irokezem, książka serwuje nam kolejne moralne rozterki Felixa. Na domiar złego Król Trolli, którego można było fajnie poprowadzić, okazuje się bezbarwny.
Dużym plusem jest zakończenie wątku Snorriego (szkoda że tak późno). Serie czytam już bardziej siłą rozpędu, by dokończyć cykl. Szkoda

Moja skala: 9,4

Kolejny tom sagi, którego zaniżonej oceny nie jestem w stanie zrozumieć. Widać, że czytelnicy nie do końca rozumieją czym jest dla fana G&F ten tom.

Jak można nie docenić tego, że wreszcie przybliżona została nam postać Gotreka?

Jak można nie docenić tego, że wreszcie wiem co stało się z rodziną Gotreka?

Jak można nie docenić tego, że autor ewidentnie próbuje czytelnika przygotować na to, co stanie się w kolejnym tomie?

David Guymer bardzo dobrze radzi sobie w świecie Młotka i mogę z czystym sumieniem przyznać, że łezka została przeze mnie uroniona podczas zbliżania się do końca tego tomu.

Zakończenie tak niespodziewane, tak przerażające, tak dołujące w swojej - jakby nie patrzeć - prostocie...nie spotkałem się z czymś tak pięknym i jednocześnie przerażającym w książkach, które miałem okazję czytać w ciągu ostatnich 20 lat.

Polecam...absolutnie polecam i gorąco radzę, aby nie sugerować się oceną.

Moja skala: 9,4

Jak można nie docenić tego, że wreszcie przybliżona została nam postać Gotreka?

Jak można nie docenić tego, że wreszcie wiem co stało się z rodziną Gotreka?

Jak można nie docenić tego, że autor ewidentnie...

Jak dla mnie bardzo fajna część Sagi Gotreka. Rozwiniecie historii Ulriki i Felixa, mamy również lekki wgląd w przeszłość Gotreka i Snorriego. Sam wątek z królem Troli jest dosyć powierzchowny ale generalnie bardzo dobra część tej serii.

Seria się wypaliła, książka bez ciekawszych wątków, no może jedynie poza przybliżeniem postaci Gotreka i powodów jego przysięgi.

Bałem się nowego autora ale generalnie niepotrzebnie.
David Guymer bardzo zgrabnie kontynuje przygodę G&F.
Na początku może ciężko się wbić w sposób prowadzenia historii, wątek Feliksa i Kat trochę potraktowany po macoszemu ale może się czepiam.
Trochę brakuje zgrabnej narracji, często opisy są bardzo powierzchowne ale to generalnie domena tej serii, nigdzie nie było opisów rodem z Wiedźmina :)
Generalnie na plus.

Bałem się nowego autora ale generalnie niepotrzebnie.
David Guymer bardzo zgrabnie kontynuje przygodę G&F.

Feliks i Gotrek rozstali się ponad rok wcześniej. Felix wraca wraz z Kat do domu a Gotrek znika w odmętach armii chaosu które opanowała Kislev.
Jednak Feliksowi nie dany jest spokój i jego przeszłość wraca do niego w wyniku czego zmuszony jest ruszyć do Kisleva.
Nie wiem czemu ale jak dla mnie troszkę ta książka straciła już urok wcześniejszych pozycji z tym duetem i nie jest to nawet spowodowane tym , że przez większość książki obserwujemy ich pojedyncze dokonania. Książka jest bardziej mroczna i przepełniona smutkiem, ale w końcu dowiemy się czemu Gotrek został zabójcą i jaką rolę w tym odegrał Snorri.

• Warhammer
  • Przedgaraż
  • Mam
  • Książki

Dodaj cytat z książki Zabójca Krasnoludów. O zagładzie Gotreka Gurnissona. Księga I.